فیس‌بوک امکان جستجوی حساب کاربری شما را از طریق شماره تلفن همراه به دیگران می‌دهد!

فیس‌بوک امکان جستجوی حساب کاربری شما را از طریق شماره تلفن همراه به دیگران می‌دهد!


یکی از ویژگی‌های امنیتی شبکه اجتماعی فیس‌بوک که توسط توسعه‌دهندگان در جهت افزایش سطح ایمنی حساب‌های کاربری کاربران پیاده‌سازی شده است قابلیت اتصال شماره تلفن همراه به اکانت می‌باشد. این سیستم که تحت عنوان 2FA شناخته می‌شود در مقایسه با سیستم استفاده از نام کاربری و گذرواژه عبوری از امنیت بیشتری برخوردار است، اما حساب کاربری فرد با استفاده از شماره تلفن همراه وی به‌راحتی می‌تواند مورد جستجو قرار گرفته و یافت شود.

فیس‌بوک

در یکی از پست‌های منتشر شده در شبکه اجتماعی توییتر، آقای Jeremy Burge در جدیدترین بررسی‌های خود به این نکته پی برده است که شماره تلفن همراه حساب‌های کاربری مختلف می‌توانند مورد جستجو قرار گیرند. وی در این باره گفته است:

“برای سالیان بسیار فیس‌بوک ادعا کرده است که افزودن شماره تلفن همراه به سیستم 2FA تنها برای افزایش امنیت می‌باشد؛ اما این سیستم اکنون قابلیت جستجوی شماره تلفن‌های همراه را فراهم آورده و هیچ روشی برای غیرفعالسازی آن نیز وجود ندارد”.

این موضوع بدان معنی است که هنگامی‌که فردی فهرست مخاطبین تلفن همراه را در حساب کاربری خود آپلود کند، در صورتی که شما نیز از سیستم 2FA استفاده کرده باشید، حساب کاربری شما نیز به‌عنوان یکی از دوستان پیشنهادی وی برای او به نمایش در می‌آید. این موضوع در مواقعی که شخصی قصد پنهان‌سازی و خصوصی‌سازی حساب کاربری خود از دید دیگران، به‌خصوص دوستان و آشنایان را در سر داشته باشد نیز ممکن است مشکل‌آفرین باشد. همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شده، متأسفانه در حال حاضر هیچ روشی جهت غیرفعالسازی سیستم فوق وجود نداشته و تنها تنظیم آن به گزینه جستجو توسط دوستان از طریق منوی تنظیمات میسر می‌باشد (این گزینه در حالت پیش‌فرض بر روی مقدار Everyone قرار دارد).

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید