فیس‌بوک به دنبال کاهش گستردگی پخش محتویات ضد واکسن از طریق پلتفرم خود است!

فیس‌بوک به دنبال کاهش گستردگی پخش محتویات ضد واکسن از طریق پلتفرم خود است!


توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی فیس‌بوک در جدیدترین بیانیه خود اظهار داشته‌اند که قصد کاهش گستردگی پخش و انتشار محتویات ضد واکسن از طریق پلتفرم خود به‌صورت جهانی را دارند. انتشار و پخش چنین محتویاتی از طریق پیغام‌های تبلیغاتی و توصیه‌های مختلف به‌وسیله شبکه اجتماعی فیس‌بوک دیگر مجاز نبوده و نمایش نتایج خروجی در جستجوهای انجام پذیرفته توسط کاربران نیز با محدودیت‌های فراتری همراه می‌گردند.

واکسن

پلتفرم‌های مجازی نظیر فیس‌بوک و یوتیوب اخیراً انتقادهای فراوانی را جهت فراهم آوردن بستری جهت انتشار و پخش اطلاعات اشتباه درباره واسکن‌ها دریافت کرده‌‌اند. توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی فیس‌بوک در اواخر ماه پیشین میلادی اعلام کرده بودند که به دنبال روش‌هایی جهت رفع و آدرس‌دهی این مشکل می‌باشند. علاوه بر عدم جلوگیری از انتشار پست‌های ضد واکسن به‌صورت کامل، توسعه‌دهندگان فیس‌بوک در طی بیانیه دیگری اعلام کرده‌اند که قصد فراهم آوردن محتویات مفید بیشتری درباره واکسن‌ها از طریق سازمان‌های حرفه‌ای و جهانی می‌باشند. خانم Monika Bickert، دستیار مدیر عامل فیس‌بوک در طی پستی اظهار داشته است که شبکه اجتماعی فوق دیگر به دریافت تبلیغاتی که حاوی اطلاعات اشتباه درباره واکسیناسیون می‌باشند نمی‌پردازد.

از جمله دیگر اقدامات توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی فیس‌بوک جهت کاهش پخش اطلاعات اشتباه می‌توان به کاهش اعتبار گروه‌ها و صفحاتی که به پخش محتویات این‌چنینی مبادرت می‌ورزند اشاره کرد. تلاش‌های اشاره شده شبکه اجتماعی اینستاگرام که توسط فیس‌بوک خریداری شده است را نیز شامل می‌شوند.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید