فیلترشکن Onavo Protect توسط فیس بوک از اپ استور حذف شد

فیلترشکن Onavo Protect توسط فیس بوک از اپ استور حذف شد


به تازگی فیلترشکن Onavo Protect که توسط کمپانی فیس بوک خریداری شده بود، از اپ استور حذف شد. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

فیلترشکن Onavo Protect

 

برنامه Onavo Protect که در سال 2013 خریداری شد و از این تاریخ به تصاحب کمپانی فیس بوک رسید، اخیرا از اپ استور حذف شده است. فیس بوک این برنامه رایگان را که یک نوع فیلترشکن، یا به اصطلاح VPN را تنها برای آنکه کاربران ارتباطی ایمن به اینترنت داشته باشند در اختیار همه مصرف کنندگان قرار نداده است. در حقیقت، کمپانی فیس بوک قصد داشته است تا با این برنامه به برخی از اطلاعات کاربران آنلاین دسترسی پیدا کند که این موضوع با آخرین قوانین تنظیم شده از سوی کمپانی اپل سازگاری ندارد. کمپانی اپل برای توسعه دهندگان قانون حفظ حریم شخصی و ممنوع بودن فروش اطلاعات کاربران به اشخاص ثالث را مشخص کرده است.

برنامه Onavo Protect نیز مانند بسیاری از دیگر فیلترشکن‌های رایج و مورد استفاده که در ظاهر تنها ” یک VPN رایگان ” هستند، توسط کمپانی فیس بوک برخی اطلاعات را همانطور که اشاره شد، جمع آوری کرده است. در این حال کمپانی اپل خود اقدام به حذف این برنامه نکرده است و از کمپانی فیس بوک خواسته است تا خود در این مورد تصمیم گیرد. کمپانی فیس بوک نیز که همیشه شعار حفظ حریم شخصی را دارد، این برنامه را به دلیل وجود مشکل نقض حریم شخصی از سوی قوانین توسعه دهندگان اپل از اپ استور به صورت داوطلبانه حذف کرده است.

کمپانی فیس بوک اشاره داشته است که در حال حاضر برای تغییراتی در سطح این برنامه، فعلا Onavo Protect را از اپ استور حذف کرده است. این در شرایطی است که Onavo Protect در حال حاضر نیز در فروشگاه گوگل پلی در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفته است از نشان امنیت اطلاعات نیز در این استور برخوردار است. نظر شما درباره این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Phonearena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید