قابلیت اسکرین میرورینگ به زودی به اپلیکیشن Your Phone افزوده می‌شود

قابلیت اسکرین میرورینگ به زودی به اپلیکیشن Your Phone افزوده می‌شود


کمپانی مایکروسافت در تلاش جهت کاهش فاصله موجود در بین رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند و نزدیک‌تر نمودن آن‌ها به یکدیگر در حال آزمایش ویژگی جدیدی برای اپلیکیشن تلفن همراه شما (Your Phone) می‌باشد که به فرد اجازه می‌دهد تا نسخه‌ای عینی از محتویات قابل نمایش در صفحه نمایشگر تلفن همراه خود را به کامپیوتر منتقل و مشاهده نماید. نسخه فعلی اپلیکیشن Your Phone که همراه با بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌عامل ویندوز 10 در سال پیشین میلادی منتشر شده است فقط امکان دسترسی به تصاویر گالری، خواندن و همچنین ارسال پیامک از طریق رایانه را فراهم آورده است.

Your Phone

کمپانی مایکروسافت در طی رویداد اکتبر 2018 خود قابلیت جدیدی جهت اسکرین میرورینگ یا به عبارتی دیگر انتقال تصاویر تلفن همراه هوشمند به رایانه شخصی را به‌صورت رسمی معرفی و اکنون این ویژگی در حال عرضه عمومی می‌باشد. قابلیت فوق در حالت کلی با دریافت پیوسته تصاویر مختلف از صفحه نمایشگر تلفن همراه و ارسال آن‌ها به رایانه از طریق یک مسیر اتصالی بیسیم، حالتی را فراهم می‌آورد که گویی فرد در حال مشاهده صفحه نمایش تلفن همراه خود به‌صورت مستقیم در کامپیوتر می‌باشد. علاوه بر آن امکان کنترل اپلیکیشن‌های گوشی و دسترسی به پیغام‌های اعلان (نوتیفیکیشن) نیز از طریق رایانه شخصی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

البته ذکر این نکته ضروری است که دسترسی به پیغام‌های اعلان تابع تنظیمات تلفن همراه بوده و در صورتی که فردی نوتیفیکیشن‌های مربوط به یک اپلیکیشن را غیرفعال کرده باشد، امکان دسترسی به آن‌ها از طریق رایانه شخصی نیز میسر نمی‌باشد.

استفاده از قابلیت معرفی شده نیازمند نرم‌افزار Your Phone و اتصال بیسیم بلوتوث جهت ارسال اطلاعات می‌باشد. امکان کنترل و هدایت اپلیکیشن‌ها از طریق رایانه شخصی به‌وسیله ماوس و صفحه‌کلید نیز فراهم آورده شده است. علاوه بر قابلیت انتقال تصاویر صفحه نمایشگر تلفن همراه به کامپیوتر، کمپانی مایکروسافت در حال کار بر روی ویژگی دیگری جهت همگام‌سازی امکان مشاهده و دسترسی به پیغام‌های اعلان به‌صورت یکپارچه در سرتاسر تمامی دستگاه‌های متصل به یکدیگر نیز می‌باشد. ویژگی جدید اپلیکیشن فوق به همراه بسته به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 در طی چند هفته آینده به‌صورت رسمی منتشر می‌شود.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید