قابلیت تشخیص افتادن در Apple Watch Series 4 غیرفعال است

قابلیت تشخیص افتادن در Apple Watch Series 4 غیرفعال است


اگرچه بسیاری از کاربران در نگاه اول مهمترین تغییر در Apple Watch Series 4 را افزایش اندازه صفحه نمایش آن می‌بینند، اپل چندین بهبودرسانی و قابلیت جدید را در بخش نرم‌افزاری ساعت هوشمندش اعمال کرده است. برای مثال یکی از این ویژگی‌ها قابلیت تشخیص افتادن کاربر است. زمانی که فرد استفاده کننده از ساعت هوشمند به زمین بیفتد، این موضوع تشخیص داده شده و این امکان وجود دارد که برای کمک نیز تماس گرفته شود.

اما براساس پستی که در شبکه اجتماعی Reddit منتشر شده به نظر می‌رسد قابلیت تشخیص افتادن به صورت پیش فرض در ساعت هوشمند اپل غیرفعال می‌باشد. این یعنی در صورت تمایل به بهره‌گیری از مزایای این قابلیت جدید باید آن را به صورت دستی فعال نمایید. این موضوع حتی در صفحه پشتیبانی رسمی اپل نیز قید شده که قابلیت مذکور به صورت پیش فرض غیرفعال است مگر اینکه سن شما 65 سال یا بیشتر باشد.

تشخیص افتادن

براساس متنی که در صفحه رسمی اپل آمده است، اگر هنگام انجام تنظیمات اولیه اپل واچ خود سنتان را مشخص کنید و یا بعدا در اپلیکیشن Health این کار را انجام دهید و سن شما 65 سال یا بیشتر از آن باشد، این قابلیت به صورت خودکار فعال خواهد شد.

در هر حال اگر نمی‌دانید نحوه فعال کردن دستی قابلیت تشخیص افتادن در ساعت هوشمند Apple Watch Series 4 به چه صورتی است، کافیست به اپلیکیشن Apple Watch در گوشی آیفون خود مراجعه نموده و وارد بخش My Watch شوید. در زیر بخش Emergency SOS می‌توانید دکمه فعال یا غیرفعال کردن این قابلیت را مشاهده کنید.

اپل واچ در زمینه نمایش ضربان قلب کاربر زمانی که شدت آن کمتر یا بیشتر از حد نرمال می‌شود عملکرد بسیار خوبی داشته و حتی تاکنون جان چند نفر را نیز نجات داده است. حال باید صبر کرد و دید آیا قابلیت تشخیص افتادن کاربر نیز به خوبی تشخیص ضربان قلب عمل خواهد کرد یا خیر.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید