قابلیت تولید فایل‌های جدید بدون عنوان اکنون توسط ویندوز 10 میسر می‌باشد!

قابلیت تولید فایل‌های جدید بدون عنوان اکنون توسط ویندوز 10 میسر می‌باشد!


در جدیدترین بیلدهای عرضه شده برای ویندوز 10، کمپانی مایکروسافت قابلیت کوچک، اما کاربردی ویژه‌ای را به ابزار مدیریت فایل سیستم‌عامل خود افزوده است که بر طبق آن، امکان تولید فایل‌های جدید با تنها پسوندهای زمینه، بدون برخورداری از عنوان امکان‌پذیر می‌باشد. پساوند زمینه نظیر png ،jpg ،exe و … درزمینهٔ تمایز محتویات از یکدیگر و فراهم آوردن بستری جهت شناسایی فایل‌های مختلف توسط ویندوز و انتساب نرم‌افزار یا نرم‌افزارهای مناسب برای اجرای صحیح آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و لذا بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند تا به مشاهده پیش‌فرض آن‌ها نیز بپردازند.

در بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 و یا بیلدهای قبل‌تر ویندوز 10، هنگامی‌که عنوان یک فایل توسط کاربر حذف و تنها پسوند زمینه پس از علامت نقطه باقی بماند (به‌عنوان مثال jpg.)، سیستم‌عامل از اجرای دستور خودداری کرده و خطایی را جهت نیاز به اختصاص عنوانی به فایل نمایان می‌کند (به‌عنوان مثال hello.jpg).

ویندوز 10

اما این موضوع اکنون در بسته به‌روزرسانی آوریل 2019 و آپدیت‌های جدیدتر با تغییر همراه و بستر تولید فایل‌های جدید و همچنین تغییر نام فایل‌های فعلی با برخورداری از تنها پسوند زمینه و بدون انتساب عنوان به آن‌ها فراهم آورده شده است. بنابراین تغییر نام یک فایل به عبارتی نظیر test. اکنون میسر می‌باشد (البته باید خاطر نشان کرد که پیغام خطایی همچنان توسط ویندوز 10 به نمایش در می‌آید، اما در صورت تائید آن، دستور برخلاف قبل اجرا می‌گردد).

قابلیت اشاره شده تغییر کوچکی در ساختار سیستم‌عامل ویندوز 10 به شمار می‌رود، اما برای توسعه دهندگان شبکه و همچنین کاربران عادی پلتفرم می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید