قابلیت پشتیبانی از پوسته تاریک برای ابزار مدیریت فایل سرانجام به ویندوز 10 راه پیدا کرد

قابلیت پشتیبانی از پوسته تاریک برای ابزار مدیریت فایل سرانجام به ویندوز 10 راه پیدا کرد


برای سالیان متمادی و پشت سر هم، مصرف‌کنندگان دهمین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز (ویندوز 10) کمپانی مایکروسافت را در تنگنای عرضه پوسته‌ای تاریک برای افزایش جذابیت رابط کاربری و منوی برنامه‌های مختلف گذاشته و بازخوردهای فراوانی را در این باره به تیم طراحی و توسعه ارسال داشته‌اند، اما هنگامی‌که کمپانی مایکروسافت خواسته کاربران خود را سرانجام اجابت و پوسته‌ای تقریباً مطابق با علایق و سلایق برخی و یا بسیاری را منتشر ساخت، نرم‌افزار مدیریت فایل سیستم‌عامل که یکی از اصلی‌ترین بخش‌های ویندوز 10 به شمار می‌رود از چهارچوب تغییرات آن به دور ماند و این مهم زمینه نارضایتی بعضی را فراهم آورد. اما بر طبق گفته مایکروسافت، جدیدترین بسته به‌روزرسانی قابل انتشار در آینده‌ای نزدیک این مهم را به‌صورت کاملاً داخلی تحت پشتیبانی خود در آورده و نیاز مصرف‌کنندگان به استفاده از رویه و روش‌های گوناگون را مرتفع ساخته است.

“از زمان توسعه ویژگی پوسته تاریک در سیستم‌عامل ویندوز 10، بالاترین بازخورد دریافتی از جانب مشترکان اختصاص به به‌روزرسانی چهارچوب نرم‌افزاری جهت پشتیبانی ابزار مدیریت فایل از آن بوده و با عرضه جدیدترین بیلد در دست ساخت، این مهم در حال اتفاق است. افزودن قابلیت مذکور به قالب کادرهای محاوره‌ای گشایش و ذخیره‌سازی فایل یا به‌عبارتی‌دیگر Common File Dialog نیز علاوه بر ابزار نامبرده برای کاربران به ارمغان آورده شده است.”

ویندوز 10

پشتیبانی از قابلیت پوسته تاریک همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد هم‌اکنون به‌صورت محدود توسط ویندوز 10 پشتیبانی می‌گردد. برای این منظور می‌توانید به بخش تنظیمات سیستم‌عامل مراجعه (با فشردن کلیدهای ترکیبی Windows + I) و سپس با گشودن دسته‌بندی Personalization و سربرگ Colors از طریق پنل موجود در سمت چپ صفحه، از زیرمجموعه بخش Choose your app mode گزینه Dark را انتخاب نمایید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید پوسته منوی تنظیمات بلافاصله پس از انجام دستورالعمل فوق به حالتی تاریک تغییر وضعیت داده و این مهم به قالب دیگر ابزارهای مبتنی بر پلتفرم جهانی ویندوز نیز گسترش می‌یابد، اما پشتیبانی دیگر نرم‌افزارهای سوم شخص و پر استفاده سیستم‌عامل نظیر مرورگرهای فایرفاکس، کروم و … از آن منوط به توسعه برنامه با استفاده از کدهای منابع مرجع و افزودن این مهم به‌صورت دستی به قالب آن‌ها می‌باشد که همین امر گستره پوشش بسیاری از برنامه‌های دسکتاپ بعلاوه ابزار مدیریت فایل ویندوز 10 را با کاهش فراوانی همراه می‌سازد.

ویندوز 10

قابلیت پشتیبانی ابزار مدیریت فایل از پوسته تاریک اکنون به‌عنوان یکی از تغییرات انجام پذیرفته در جدیدترین بیلد سیستم‌عامل ویندوز 10 حاضر می‌باشد، اما استفاده از آن به دلیل عرضه بسته به‌روزرسانی در روزهای آتیه در حال حاضر امکان‌پذیر نبوده و اندکی صبر را نیازمند است. درصورتی‌که شما نیز به‌عنوان عضوی در برنامه Windows Insider کمپانی مایکروسافت حضور دارید، دریافت و نصب پیش از موعد بسته به‌روزرسانی جهت مشاهده و بررسی تغییرات انجام پذیرفته به‌عنوان یک گزینه مطرح می‌باشد، اما اگر رایانه شخصی مورد استفاده برای فعالیت‌های به غیر از تست و بررسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، پیشنهاد می‌شود که تا زمان عرضه رسمی بسته به‌روزرسانی شکیبایی پیشه کرده و وقت خود را از دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و باگ‌های نرم‌افزاری ویندوز 10 مرتفع سازید.

ویژگی اشاره شده در نوشته فعلی هم‌اکنون به‌عنوان یکی از بهبودهای انجام پذیرفته در بیلد 17666 سیستم‌عامل ویندوز 10 قابلت دریافت می‌باشد. بسته فوق به‌طور کلی یازدهمین بیلد عرضه شده پس از به‌روزرسانی Redstone 4 به شمار رفته و تمامی قابلیت‌های معرفی گشته در بیلدهای مذکور به‌عنوان بخشی از آپدیت عظیم Redstone 5 که انتظار عرضه آن زمانی در پایان سال 2018 میلادی تخمین زده شده است حاضر می‌باشد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید