قابلیت Face ID در آیفون 11 چهره را از زوایای مختلف تشخیص می‌دهد

قابلیت Face ID در آیفون 11 چهره را از زوایای مختلف تشخیص می‌دهد


یکی از مشکلات برجسته در سیستم‌های تشخیص چهره نظیر Face ID که در آیفون به کار رفته، این است که کاربر باید دقیقا از روبرو به دوربین یا مکانی که حسگر قرار گرفته، نگاه کند تا گوشی آنلاک شود. در واقع این یک قابلیت امنیتی است که می‌خواهد مطمئن شود این شما هستید که گوشی را آنلاک می‌کنید، نه اینکه شخصی گوشی را در مقابل صورت شما گرفته و قصد دارد آن را آنلاک کند.

شاید از نظر امنیتی این موضوع کمی جنبه محتاطانه داشته باشد اما از نظر تجربه کاربری و راحتی کار، ممکن است در برابر روش‌هایی مانند تایید هویت با استفاده از اثر انگشت، یک نقص محسوب شود. اما خبر خوب اینکه به نظر می‌رسد در گوشی آیفون 11، اپل قصد دارد تغییراتی را در سیستم Face ID خود ارایه دهد که امکان آنلاک کردن گوشی در زوایای مختلف را برای کاربر فراهم می‌کند.

Face ID

در واقع حسگرهای به کار رفته در این گوشی، قادر هستند چهره کاربر را حتی زمانی که دقیقا در روبروی گوشی قرار نگرفته است هم شناسایی کنند. بدین ترتیب اگر گوشی خود را بر روی میز به صورت افقی قرار داده باشید، این حسگرها باز هم امکان تشخیص چهره شما و آنلاک کردن صفحه را خواهند داشت.

این نخستین باری نیست که گزارشی در خصوص قابلیت بهبود یافته فیس آی‌دی در گوشی آیفون 11 اپل به گوش می‌رسد. مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته شده محصولات اپل، پیش‌تر اعلام کرده بود که قابلیت Face ID در آیفون 11 از یک حسگر Flood Illuminator قوی‌تر بهره خواهد برد تا کاربر دیگر شاهد تداخلات بین منابع اینفرارد مختلف نباشد.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد اپل همچنان قصد دارد قابلیت تاچ آی‌دی را نیز در آیفون‌های جدید خود ارایه دهد. در واقع براساس گزارشات منتشر شده، اپل در آیفون‌های 2021 خود قصد به کارگیری همزمان دو فناوری فیس آی‌دی و تاچ آی‌دی را دارد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید