قابلیت InPrivate browsing در مرورگر Edge کنسول ایکس‌باکس وان چیست؟

قابلیت InPrivate browsing در مرورگر Edge کنسول ایکس‌باکس وان چیست؟


ثبت و ذخیره‌سازی برخی از اطلاعات نظیر تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته، فایل‌های کوکی، چهارچوب‌های فرمی و … در هنگام استفاده از نرم‌افزارهای مرورگر صفحات اینترنتی و پویش شبکه گسترده وب در زمینه افزایش سرعت و سهولت در دسترسی مجدد به منابع تأثیرات بسیار فراوانی را با خود به ارمغان می‌آورند، اما این مهم گاهی اوقات ممکن است به ضرر افراد نیز تمام شده و زمینه بروز مشکلات بعضاً بزرگی را سبب گردند که بر همین اساس نیز برخی ترجیح خود را در غیرفعالسازی کامل قابلیت می‌بینند.

ممکن است با خود بیندیشید که حفظ اطلاعات جستجو در رایانه شخصی موجود در منزل که تنها یک نفر به استفاده از آن پرداخته و افراد از اعتماد کامل به یکدیگر برخوردار هستند چگونه مشکلاتی را می‌تواند به ارمغان آورد؟ در پاسخ باید گفت که اهمیت این موضوع شاید در محل زندگی آن‌چنان پررنگ جلوه ننماید، اما هنگامی‌که متغیر مکان‌های عمومی همچون کافی‌نت‌ها و … در معادلات لحاظ شوند، خروجی مبحث دیگر تغییرات چشمگیری را به خود می‌بیند (تصور کنید که پس از خروج از کافی‌نت، استفاده‌کننده دیگر از سیستم به‌راحتی بتواند به نام کاربری و گذرواژه عبوری به ایمیل شما دسترسی پیدا کرده و به مطالعه نامه‌های شخصی اقدام نماید).

علاج واقعه پیش از وقوع در بستر مباحث ذکر شده تا به اکنون می‌تواند بر پایه دو روش حذف دوره‌‌ای اطلاعات ذخیره‌سازی شده و همچنین استفاده از قابلیت جستجوی مخفی نرم‌افزارهای مرورگر جهت جلوگیری از ثبت اطلاعات از همان ابتدای شروع به پویش شبکه گسترده وب صورت پذیرد. ازآنجایی‌که اهمیت این مهم در حوزه کنسول‌های رایانه‌ای به دلیل استفاده عمومی و چند نفره از آن‌ها در منزل گاهی اوقات پررنگ‌تر جلوه می‌نماید، لذا تصمیم بر آن شد تا در قالب نوشته‌ای به آشنایی با ویژگی جستجوی شخصی و یا به‌عبارتی‌دیگر InPrivate browsing در مرورگر مایکروسافت ادج (Edge) کنسول ایکس‌باکس وان (Xbox One) بپردازیم.

ابتدا مرورگر مایکروسافت Edge را از طریق کنسول خود اجرا و پس از انتقال نشانگر ماوس به گزینه منو در گوشه سمت راست بالای صفحه، کلید A را به‌منظور گشودن زیر بخش‌های آن بفشارید.

InPrivate

حال از طریق منوی میانبر به نمایش در آمده گزینه Start InPrivate browsing جهت اجرای مرورگر در حالت جستجوی مخفی را انتخاب نمایید.

InPrivate

اکنون نرم‌افزار مرورگر ادج به حالت جستجوی مخفی تغییر وضعیت داده و زمینه پویش شبکه گسترده وب را برای کاربران خود فراهم آورده است. این مهم از طریق لوگوی آبی‌رنگ InPrivate در گوشه سمت چپ بالای صفحه قابل فهم می‌باشد. همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، جلوگیری از ثبت و حفظ اطلاعات حیاتی نظیر تاریخچه، فایل‌های کوکی، چهارچوب‌های فرمی و … در هنگام جستجوی اینترنت از همان ابتدا با استفاده از قابلیت جستجوی مخفی بسیاری از مرورگرها امکان‌پذیر می‌باشد، لذا اجرای نرم‌افزار ادج در حالت فوق به معنای انفصال و حذف تمامی اطلاعات مربوطه به‌صورت کاملاً خودکار در هنگام خروج از وضعیت مذکور بوده و انجام این مهم هیچ‌گونه اقدامی را از جانب کاربر نیازمند نمی‌باشد.

بازگردانی نرم‌افزار مرورگر ادج به وضعیت معمولی خود و خروج از حالت جستجوی مخفی نیز با استفاده از مراجعه مجدد به زیر بخش منو در گوشه سمت راست بالای صفحه و سپس انتخاب گزینه End InPrivate browsing امکان‌پذیر می‌باشد. اکنون مرورگر به وضعیت عادی خود بازگشته و کلیه اطلاعات مهم نظیر تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته و … در بازه زمانی اجرای نشست اختصاصی به‌صورت خودکار حذف گشته‌اند.

InPrivate

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید