قاچاق تلفن همراه، جدیدترین چالش زندان‌های فدرال!

قاچاق تلفن همراه، جدیدترین چالش زندان‌های فدرال!


قاچاق تلفن همراه به درون محیط زندان مشکلی است که بسیاری از کشورهای مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده و بر طبق داده‌های منتشره از جانب رسانه FCC، بیش از هشت هزار و هفتصد تلفن همراه در بین سال‌های 2012 تا 2014 در زندان‌های فدرال کشف و ضبط شده‌اند. قابلیت برقراری ارتباط با محیط بیرون مزیتی است که زندانیان از آن بی‌بهره می‌باشند، به‌خصوص که اگر انجام این امر به‌منزله پیشبرد فعالیت‌های مخرب و مجرمانه آن‌ها حتی از درون محیط سلول آنان نیز باشد.

قاچاق تلفن همراه

اکنون به نظر می‌رسد که وزارت دادگستری برای این مشکل راه‌حلی را ارائه داده است: استفاده از دستگاه‌های مسدودکننده و ایجاد اختلال در قابلیت برقراری تماس‌های تلفنی. بر طبق گزارشی منتشر شده از جانب رسانه Motherboard در ماه ژوئن سال جاری میلادی، استفاده از دستگاه‌های مذکور جهت انسداد امکان برقراری تماس تلفن‌های همراه قاچاق شده به درون محیط زندان با موفقیت آزمایش شده و نتایج جالب توجهی را از خود به نمایش گذاشته است.

گزارش منتشره بیان می‌دارد که استفاده از دستگاه‌های مسدودکننده راه‌حلی ساده و در عین حال کم هزینه برای مشکلی بسیار بزرگ محسوب می‌شوند، زیرا جستجوی ساده‌ای در موتور گوگل نمایانگر آن است که دستگاه‌های فوق از قیمت بسیار پایینی در بازه 119 تا 650 دلار برخوردار می‌باشند. علاوه بر آن امکان تهیه و خرید آن‌ها به‌صورت آنلاین و بلادرنگ نیز به‌راحتی میسر می‌باشد. به نظر می‌رسد که استفاده از دستگاه‌های مذکور پاسخ مناسب و معقولی به شمار می‌رود، اما برخی هنوز هم نسبت به تحقق این موضوع با شک و تردیدهای گوناگونی مواجه می‌باشند. آقای Ben Levitan، از جمله متخصصان ارتباطات بیسیم یکی از سازمان‌های اصلاحی در کارولینای شمالی در این باره گفته است که استفاده از دستگاه‌های انسداد تماس‌های تلفنی ممکن است به ظهور مشکلات مختلفی منتهی شود:

“صدور مجوزهای استفاده از فناوری‌ انسداد تماس‌های تلفن راه‌حل بسیار بی‌ثباتی محسوب می‌شود و هنگامی‌که دروازه‌های حرکت به سمت آن گشوده شود، دیگر راه برگشتی وجود نخواهد داشت. من مدت 30 سال است که در این حرفه مشغول به کار هستم. اگر شخص یا اشخاصی در حال حمایت از گسترش فناوری‌های جدید هستند، احتمالاً قراردادهای مختلفی را با افراد فروشنده تجهیزات مربوطه نیز امضاء کرده و به دنبال کسب منفعت از آن می‌باشند.”

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید