قسمت پشتی گوشی سرفیس فون احتمالا به لمس حساس خواهد بود

قسمت پشتی گوشی سرفیس فون احتمالا به لمس حساس خواهد بود


همان‌طور که می‌دانید مایکروسافت در حال کار بر روی یک دستگاه موبایل جدید است؛ در حالی که برخی آن را اندرومدا می‌نامند، برخی دیگر نام سرفیس فون را برای آن برگزیده‌اند. اما موضوع مشترکی که اکثرا با آن موافق هستند، طراحی پیچیده با قابلیت استفاده در حالت‌‌های مختلف و صفحات نمایش خمیده این محصول است.

براساس پتنت جدیدی که هفته گذشته منتشر شد، می‌توان دریافت که مایکروسافت در حال طراحی نوع زبان اشاره برای دستگاهی مجهز به چندین سطح حساس به لمس است که شاید نمونه‌ای از آن را در دستگاه جنجالی سرفیس فون نیز شاهد باشیم.

به عبارت دیگر مایکروسافت قصد دارد یک گوشی موبایل جدید طراحی کند که قسمت پشتی آن تعاملات لمسی را تشخیص داده و امکان استفاده از اشارات لمسی به‌خصوصی نظیر پیمایش در محیط سیستم عامل را به کاربر می‌دهد. اگرچه این ایده کاملا جدید نیست، اما باتوجه اینکه تا به این لحظه تنها نمونه مشابه، سنسورهای اثرانگشت در گوشی‌های اندرویدی می‌باشند، این فناوری می‌تواند سطح جدیدی از کاربرد تعاملات لمسی را ارائه نماید.

سرفیس فون

به گفته مایکروسافت این فناوری جدید به کاربران امکان استفاده از اشارات به‌خصوصی را در هر دو سمت دستگاه داده و تعاملات پیچیده و کاربردهای پیشرفته را میسر خواهد نمود. در این پتنت دستگاهی را شاهد هستیم که در سمت جلویی آن یک صفحه نمایش لمسی معمول و در قسمت پشتی آن یک صفحه نمایش یا سطح حساس به لمس دیگری قرار گرفته است.

البته باید توجه داشته باشید که مانند هر پتنت دیگری، تضمینی برای ورود آن به بازار مصرفی وجود ندارد، اما با نگاهی به پتنت‌ها و شایعات مختلفی که اخیرا در مورد مایکروسافت به گوش می‌رسد، احتمالا این کمپانی در حال بررسی گزینه‌های مختلفی جهت تولید دستگاهی متفاوت با صفحات نمایش خمیده و انعطاف‌پذیر می‌باشد.

منبع: news.softpedia

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید