قیمت بلیت سفرهای فضایی Blue Origin ممکن است به 300 هزار دلار به ازای هر نفر نیز برسد

قیمت بلیت سفرهای فضایی Blue Origin ممکن است به 300 هزار دلار به ازای هر نفر نیز برسد


مدیر ارشد آمازون Jeff Bezos قصد دارد تا مسافران را توسط شرکت فضایی Blue Origin برای سفرهایی کوتاه به فضا بفرستد. احتمالا با خود تصور کنید که چنین سفری قطعا ارزان نخواهد بود. درست حدس زدید، به تازگی گزارشی منتشر شده که قیمت هر بلیت را برای سفری کوتاه به خارج از کره زمین، تا 300 هزار دلار تخمین زده است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

Blue Origin

فضاپیمای جدید کمپانی Blue Origin که شپارد (Shepard) نام دارد قرار است تا در سال آینده مسافران را طی سفری کوتاه عازم فضا کند. حال به گزارش رویترز و با اشاره به دو نفر که به برنامه‌های شرکت دسترسی دارند، گویا هر نفر باید برای خرید بلیت مبلغی بین 200 تا 300 هزار دلار هزینه کند.

همچنین مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که در حال آزمایش این سفرها هستند و در سال 2019 فروش بلیت‌ها را آغاز خواهند کرد. این سفر با حداکثر هزینه 300 هزار دلار به ازای هر نفر، برای دقایقی تجربه حضور در فضا را ممکن خواهد کرد. علاوه بر این مسافران این پرواز قادر خواهند بود تا منحنی زمین را مشاهده کرده و شرایط بی وزنی را نیز تجربه کنند که بسیار شگفت‌انگیز است.

Blue Origin

این فضاپیما دارای شش پنجره بوده که طول هر کدام تقریبا سه برابر بلندتر از پنجره بوئینگ 747 است تا بتوان در تمام طول سفر از منظره بیرون لذت برد. برگشت این وسیله نقلیه به زمین نیز کاملا به صورت خودکار و با چتر انجام خواهد شد، البته اگر کسی بخواهد به زمین بازگردد!

با آن که تاکنون به صورت رسمی قیمتی توسط شرکت اعلام نشده، اما اگر قصد سفر دارید باید تا سال 2019 حداقل 200 هزار دلار کنار بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید