قیمت تراشه‌های حافظه اصلی کاهش خواهد یافت

قیمت تراشه‌های حافظه اصلی کاهش خواهد یافت


به نقل از دیجی‌تایمز، در سال میلادی پیش رو قیمت تراشه‌های حافظه اصلی با کاهش روبرو خواهند شد. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

حافظه

دیجی‌تایمز اخیرا گزارشی تازه‌ای را منتشر کرده است که نگاهی به قیمت تراشه‌های مورد نیاز در حافظه‌های اصلی RAM انداخته است. طی این گزارش پیش بینی شده است که در سال 2019 با کاهش قیمت این تراشه‌ها مواجه خواهیم بود و این خبری خوب شمرده می‌شود. از سال گذشته بازار تراشه‌های حافظه اصلی از سبب تقاضای بالای مصرف کنندگان با کمبود مواجه شد و در نتیجه آن با افزایش قیمت حافظه‌های اصلی مواجه شدیم.

منبع آگاه نامبرده گزاش داده است، کمپانی Micron در حال حاضر به میزان بالایی از موجودی تراشه‌های حافظه اصلی رسیده است و این مهم به تنهایی می‌تواند موجودی این قطعه را در سطح جهانی افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، دو کمپانی چینی Fujian Jin Hua و Innotron Memory (که قبلا با نام Hefei ChangXin شناخته می‌شد) نیز اخیرا به جمع تولید کنندگان حافظه‌های اصلی وارد شده‌اند و تولیدات این دو کمپانی نیز می‌تواند عرضه را به بیش از نیاز برساند و در نتیجه شاهد کاهش قیمت‌ها و رقابتی سخت‌تر میان کمپانی‌های سازنده این نوع تراشه بود.

دو کمپانی سازنده دیگر در این صنعت، سامسونگ و SK Hynix، به تازگی طی یک کنفرانس خبری از گزارش‌های مالی خود گفتند و در حاشیه این موضوع به ادامه تولیدات خود به هدف افزایش موجودی تراشه‌های حافظه اصلی نیز اشاره داشتند. با این حال، ممکن است تا این دو کمپانی تغییری را در استراتژی کسب و کار خود بدهند. کمپانی سامسونگ در سال 2016 توانست تا حاشیه سود 50 درصدی را از بازار این صنعت بدست آورد. از سوی دیگر، کمپانی Micron نتوانست در این زمان سود خوبی را بدست آورد اما پس از سال 2016 میلادی با حاشیه سود 20 درصد، این کمپانی در حال حاضر حاشیه سود نزدیک به 50 درصد را در این بازار سهم خود کرده است.

در مجموع، دیجی‌تایمز از این گزارش پیش بینی کرده است که در سال 2019 میلادی کاهش قیمت تراشه‌های DRAM را شاهد خواهیم بود. نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

منبع: Digitimes

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید