لوگوی AREZ ایسوس 160 دلار برای کاربران آب میخورد

لوگوی AREZ ایسوس 160 دلار برای کاربران آب میخورد


در پی برنامه GPP کمپانی NVIDIA، شرکای این کمپانی ملزم شدند محصولات NVIDIA خود را با برندی خاص و منحصر به انویدیا به فروش برسانند، از همین رو ایسوس محصولات AMD Radeon خود را با برند AREZ عرضه کرد. البته این تفکیک و در واقع تنها درج لوگوی AREZ روی محصولات ایسوس برای کاربر 160 دلار آب میخورد. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

زمانی متوجه این مسئله شدیم که در وب سایت Newegg قیمت کارت ASUS ROG Strix Radeon RX Vega 64 589.99 دلار تعیین شده بود. این کارت پیش از برند سازی مجدد ایسوس تولید و عرضه شده بود. اما پس از برند سازی AREZ، همان کارت با نام AREZ Strix Radeon RX Vega 64 در لیست محصولات ایسوس قرار گرفت ولی این بار با قیمت 749.99 دلار، یعنی تنها لوگوی AREZ، 160 دلار قیمت دارد. ما ابتدا این اختلاف قیمت را در تاریخ 9 ژوئیه مشاهده کردیم و تصور کردیم یک اشتباه رخ داده است و در چند روز آینده مرتفع میشود. اما با گذشت یک هفته متوجه شدیم اشتباهی رخ نداده و قیمت ها به درستی درج شده است.

اقدام GPP کمپانی NVIDIA باعث شد کمپانی های گوناگون برند گیمینگ خود را صرفا برای محصولات انویدیا نگه دارند و برای محصولات AMD خود، دست به ایجاد یک برند جدید بزنند. هر چند این برنامه از سوی انویدیا لغو شد، اما در همین فاصله کمپانی های بزرگی نظیر Asus و MSI دست به تغییراتی در محصولات خود زدند و برندهایی هایی را برای محصولات AMD خود ایجاد و محصولاتی را تحت این برندها روانه بازار کردند.

 

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید