لیست قیمت گذاری پردازنده‌های RYZEN 3000 منتشر شد

لیست قیمت گذاری پردازنده‌های RYZEN 3000 منتشر شد


اخیرا یک منبع آگاه لیست قیمت گذاری نسل سوم پردازنده‌های RYZEN را منتشر کرده است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

لیست قیمت

پس از معرفی و رونمایی نسل سوم پردازنده‌های کمپانی AMD در جریان کامپیوتکس که توسط دکتر لیزا سو، مدیر عامل شرکت AMD انجام شد، حال یک لیست از قیمت گذاری این پردازنده و مقایسه آنها با مدل‌های شرکت اینتل منتشر شده است.

در این لیست ارزان‌ترین پردازنده 3600 است که با قیمت 199 دلار روانه بازار خواهد شد؛ در حالی که پردازنده i5-9600 اینتل از مشخصاتی مشابه با آن برخوردار بوده اما با قیمت 224 دلار فروخته می‌شود. می‌توان افزود، شرکت AMD امسال نیز تمرکز ویژه‌ای بر تعداد هسته‌های بیشتر و قیمت به کارایی بهتر محصولات خود تمرکز دارد. کمپانی تولید کننده در این لیست به مدل‌های RYZEN 3 در این نسل اشاره‌ای نکرده است. سری مذکور پردازنده های رده پایین این شرکت که به احتمال قوی آنها نیز حداقل دارای 4 هسته پردازشی خواهند بود.

پردازنده بعدی این لیست مدل قدرتمندتری با همان نام 3600 بوده که پسوند X (نام صحیح پردازنده 3600X) را دارد. وجود پسوند X بیانگر حضور قابلیت XFR از سوی شرکت تولید کننده بوده که امکان اورکلاک به صورت خودکار دارد. در این حالت پردازنده به صورت هوشمند و با در نظر گرفتن شرایط توان و حرارتی در صورت نیاز اورکلاک شده که مسبب افزایش کارایی خواهد شد. دیگر مدل‌های لیست شده نیز همگی دارای این پسوند هستند. افزون بر این موضوع، 3900X به عنوان دومین پردازنده قدرتمند این نسل حضور دارد که تنها با قیمت 499 دلار عرضه خواهد شد.

منبع این مطلب یک لیست جداگانه‌ای منتشر کرده که شامل پردازنده‌های بیشتر است:

منبع: guru3d

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید