مادربردهای Z390 بزودی عرضه خواهند شد

مادربردهای Z390 بزودی عرضه خواهند شد


طبق نقشه راه جدیدی که از سوی کمپانی اینتل است و اخیرا به بیرون درز پیدا کرده است، بزودی شاد جانشینی چیپست Z390 برای Z370 خواهیم بود. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.Z390

به گزارش از videocardz، یکی از منابع آگاه اخبار سخت افزار، کمپانی اینتل بزودی چیپست Z370 را بازنشسته خواهد کرد و بزودی شاهد عرضه مادربردهای جدید مبتنی بر تراشه Z390 خواهیم بود. چیپست Z390 در مقایسه کلی قابلیت‌های تازه‌تری را به مصرف کننده ارائه می‌دهد که از جمله آن می‌توان به پشتیبانی از پورت‌های USB 3.1 و برخورداری از شبکه WiFi اشاره داشت. از طرفی دیگر طبق گفته این منبع، بکار گیری شبکه WiFi از سوی تولید کنندگان مادربردهای مبتنی بر این تراشه، اختیاری است و با این تعریف، به احتمال قوی شاهد بکار رفتن شبکه بی‌سیم نام برده در تمامی مادربردها نخواهیم بود. افزون بر این، بنا بر گفته تولید کنندگان مادربرد، تغییرات اساسی ایجاد شده در چیپست Z390 در مقایسه با مدل قدیمی خود، تنها در نامگذاری است.

چیپست Z390 اگر ریبرند نیز شده باشد، با این حال مخصوص همراه سازی و پشتیبانی از پردازنده‌های 8 هسته‌ای کمپانی اینتل است.  طبق این نقشه راه به بیرون درز پیدا کرده از سوی کمپانی اینتل، در سه ماهه سوم سال میلادی جاری چیپست Z390 کمپانی اینتل عرضه خواهد شد.

منبع: VideoCardz

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید