مایکروسافت اولویت توسعه اپ‌های Office Mobile ویندوز 10 را کاهش می‌دهد

مایکروسافت اولویت توسعه اپ‌های Office Mobile ویندوز 10 را کاهش می‌دهد


کمپانی مایکروسافت در حال کار بر روی چند نسخه متفاوت از اپلیکیشن‌های Office Mobile برای سیستم عامل ویندوز 10 می‌باشد. این کمپانی یک نسخه UWP از مجموعه اپلیکیشن‌های پرکاربرد آفیس را توسعه داده که Word Mobile، Excel Mobile و PowerPoint نام دارند. با سخت‌افزار همراه باشید.

همچنین یک نسخه Win32 از اپلیکیشن‌های آفیس نیز ارائه شده که به صورت منظم با آپدیت‌های مایکروسافت بروز می‌شوند. در حالی که این نسخه همواره ویژگی‌های جدیدی را دریافت می‌کند اما اپلیکیشن‌های UWP آفیس به ندرت از یک بروزرسانی برخوردار می‌شوند.

در جریان کنفرانس Ignite 2018 مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارید توسعه ویژگی‌های جدید برای اپلیکیشن Office موبایل خود را متوقف نموده و تمرکزش را بر روی توسعه بهتر نسخهWin32  معطوف خواهد کرد.

Office Mobile

Office Mobile برای ویندوز 10 در اصل برای اجرا در گوشی‌های ویندوز فون و تبلت‌هایی با صفحه نمایش حداقل 10 اینچ طراحی شده بود. اما از آنجایی که سیستم عامل ویندوز فون کنار گذاشته شد، مایکروسافت تصمیم گرفته که توسعه اپلیکیشن‌های آفیس موبایل را نیز کنار گذاشته و بر روی نسخه‌های Win32 این مجموعه نرم‌افزاری پرکاربرد و محبوب تمرکز کند.

در بیانیه‌ای رسمی که توسط این غول نرم‌افزار منتشر شده است، به صراحت اعلام شده که این شرکت تمرکز خود را بر روی اپ‌های 32 بیتی و همچنین اپ‌های مبتنی بر وب معطوف خواهد کرد. یک سخنگوی مایکروسافت در بیانیه‌ای گفته است:

اپلیکیشن‌های Office Mobile منسوخ نشده است، اما برای پلتفرم‌های موبایل ما در حال حاضر توسعه اپ‌های آفیس برای دو سیستم عامل iOS و اندروید را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین در پلتفرم ویندوز ما فعلا بر روی توسعه اپ‌هایWin32  و مبتنی بر وب تمرکز خواهیم داشت.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید