مایکروسافت به دومین کمپانی ارزشمند جهان تبدیل شد!

مایکروسافت به دومین کمپانی ارزشمند جهان تبدیل شد!


با نزدیک شدن به انتهای سال جاری میلادی و باقی ماندن تنها یک ماه تا شروع سال جدید، فصل کسب درآمد برای بسیاری از کمپانی‌های ارزشمند جهان تقریباً تمام شده تلقی شده و بسیاری از فعالان قدرتمند موجود نظیر اپل، آمازون، گوگل و مایکروسافت به ارائه گزارش‌هایی در خصوص میزان درآمدهای خود پرداخته‌اند؛ اکنون به نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت در جدیدترین تحولات شکل گرفته بهبودهای بسیار ویژه‌ای را به خود دیده و ارزش دلاری آن از جایگاه چهارم به دوم بهبود پیدا کرده است.

مایکروسافت

در حوزه بازاریابی، ارزش کمپانی مایکروسافت برابر با 812 بیلیون دلار می‌باشد که در مقایسه با رقم 737 بیلیون دلاری گوگل و 799 بیلیون دلاری آمازون بسیار بالاتر است. نتایج خروجی فوق ناشی از عملکرد کاملاً استوار مایکروسافت در نیمه چهارم سال جاری میلادی و حرکت بر طبق برنامه‌ریزی‌های از پیش انجام شده حاصل شده‌اند که خود به افزایش 4 درصدی سهم آن از بازار منتهی گشته است؛ این در حالی است که سهام کمپانی آمازون با عملکرد ضعیف وعدم پاسخ‌گویی به سطح انتظارات سرمایه‌گذاران با کاهش 8 درصدی همراه شده است.

کمپانی آمازون اخیراً در جهت راضی نگاه داشتن کاربران و سهام‌داران خود به اپل، تنها کمپانی یدک‌کش عنوان تریلیون دلاری حال حاضر ملحق شده است، اما با این وجود، سهم آن از بازار تا انتهای جولای سال جاری میلادی با کاهش 20 درصدی همراه شده است که در نوع خود بسیار گزاف می‌باشد. تحلیل‌گران اکنون بر این باورند که کمپانی مایکروسافت از پتانسیل‌های مربوطه جهت تبدیل شدن به دومین کمپانی تریلیون دلاری جهان (پس از اپل) برخوردار می‌باشد.

کمپانی‌های پرارزشی نظیر آمازون، گوگل، مایکروسافت، اپل و … در حالت کلی از میزان درآمدهای بسیار کلانی برخوردار بوده و کاهش حتی یک درصد از ارزش به هدر رفت میلیون‌ها یا حتی بیلیون‌ها دلار از سرمایه آن‌ها منتهی می‌شود، لذا طراحی چشم‌اندازی کلی برای آینده و حرکت دقیق بر طبق آن جهت کسب موفقیت امری کاملاً ضروری به شمار می‌رود.

منبع: MSPowerUser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید