مایکروسافت سیاست های جدیدی در خصوص فناوری تشخیص چهره اتخاذ کرده است

مایکروسافت سیاست های جدیدی در خصوص فناوری تشخیص چهره اتخاذ کرده است


مایکروسافت از دولت ها خواست تا قوانینی برای تشخیص چهره وضع کنند و از این طریق جلوی سوء استفاده ها را بگیرند، همراه سخت افزار باشید.

براد اسمیت از وکلای مایکروسافت روز جمعه گفت فناوری تشخیص چهره باعث شده تا برخی حقوق اساسی افراد مانند حریم خصوصی و آزادی بیان به خطر بیفتد. طبق گفته وی، دولت آمریکا قصد دارد قوانینی در این خصوص وضع کند. این وکیل کمپانی بزرگ مایکروسافت از دولت میخواهد فارغ از جنبه های مثبت این فناوری، بررسی کند که تکنولوژی تشخیص چهره چگونه میتواند علیه افراد استفاده شود.

 

فناوری یاد شده اخیرا در خصوص مهاجران و در موضوع جدا کردن والدین از کودکان مهاجر به آمریکا مورد استفاده قرار گرفته شده بود. دولت آمریکا جهت کنترل مهاجران از سرویس ICE مایکروسافت استفاده کرده بود. اما در حال حاضر اسمیت اذعان داشته هم اکنون مایکروسافت هیچ سرویسی در این خصوص به اداره مهاجرت آمریکا نمیدهد.

 

آمازون نیز مانند مایکروسافت نرم افزار تشخیص چهره ای دارد که توسط پلیس آمریکا به خدمت گرفته شده است. منتقدان از این مسئله انتقاد کرده اند و گفته اند ممکن است استفاده از این فناوری عادی شود و به طور روز مره شهروندان را تحت نظر داشته باشد. براد اسمیت در انتها گفت به دلیل مسائل ذکر شده مایکروسافت تلاش خود را برای توسعه این سیستم ها کند خواهد کرد.

 

منبع Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید