مایکروسافت مشکلات عملکرد و بخش جستجو ویندوز 10 را برطرف می‌کند

مایکروسافت مشکلات عملکرد و بخش جستجو ویندوز 10 را برطرف می‌کند


آپدیت تجمیعی KB4512941 سیستم عامل ویندوز 10، یک به‌روزرسانی اختیاری بود و مایکروسافت آن را برای تمامی کاربران منتشر کرد. این آپدیت به گزارش بسیاری از کاربران، مشکلاتی نظیر مصرف بیش از اندازه پردازنده و همچنین از کار افتادن بخش جستجو ویندوز 10 در برخی دستگاه‌ها را به همراه داشته است. باتوجه به تعداد گزارش‌ها، مایکروسافت نیز سرانجام وجود حداقل دو مشکل در به‌روزرسانی اواخر ماه اوت خود را تایید کرد.

براساس گزارش کاربرانی که این آپدیت را بر روی سیستم خود نصب کردند، بخش جستجو هیچ نتیجه‌ای را نمایش نداده و در عوض یک صفحه خالی سیاه را در برابر کاربر قرار می‌دهد. به‌روزرسانی مذکور همچنین باعث افزایش محسوس مصرف پردازنده می‌شود که طبیعتا بر روی عملکرد کلی دستگاه نیز تاثیرات منفی خواهد داشت.

جستجو ویندوز 10

مایکروسافت در سند پشتیبانی خود رسما اعلام کرده که چنین مشکلاتی وجود داشته و برخی از کاربران با مصرف بیش از اندازه پردازنده و همچنین از کار افتادن بخش جستجو ویندوز 10 مواجه شده‌اند. به گفته این کمپانی، مشکلات بخش جستجو به دلیل غیرفعال کردن یک ویژگی تحت عنوان تعامل با وب (Web Integration) در تنظیمات Windows Desktop Search اتفاق می‌افتند.

مایکروسافت به دنبال راه‌حلی برای رفع این مشکلات بوده و طبق وعده رسمی این کمپانی، راهکاری مناسب برای رفع هر دو مشکل تا اواسط ماه سپتامبر منتشر خواهد شد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، می‌توانید انتظار داشته باشید این راهکارها به همراه به‌روزرسانی 10 سپتامبر (Patch Tuesday) در دسترس قرار بگیرند.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید