مایکروسافت پتنتی مربوط به یک کنترلر جداشدنی را به ثبت رساند

مایکروسافت پتنتی مربوط به یک کنترلر جداشدنی را به ثبت رساند


به‌نظر می‌رسد کمپانی مایکروسافت در تلاش است تا یک کنترلر جدید را طراحی نموده و به گیمرهای موبایل اجازه دهد با اتصال آن به دستگاه موبایل خود تجربه لذت‌بخش‌تری را به‌دست آورند. براساس پتنت جدیدی که توسط این غول فناوری به ثبت رسیده، این دسته بازی جداشدنی برای دستگاه‌های موبایل قابل استفاده خواهد بود.

این پتنت که با عنوان “دستگاه شارژ برای ماژول‌های ورودی جداشدنی” رویت شده در سال 2017 توسط مایکروسافت به ثبت رسیده و در تاریخ 9 جولای سال میلادی جاری نیز توسط موسسه USPTO منتشر شده است. اهداف و تصاویر شماتیک در این پتنت، یک کنترلر جداشدنی را برای دستگاه‌های موبایل و قابل حمل نظیر گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و کنسول‌های بازی دستی نشان می‌دهد.

کنترلر جداشدنی کنترلر جداشدنی

مایکروسافت در خصوص دو ماژول ورودی جداشدنی صحبت می‌کند که قابلیت نصب بر روی یک دستگاه موبایل و یا صفحه نمایش لمسی را داشته و امکان کنترل به‌صورت فیزیکی را برای گیمر فراهم می‌کنند. به گفته طراح، این ماژول‌های ورودی به آسانی قابل جداسازی بوده و به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بخش بسیار کمی از فضای صفحه نمایش را اشغال کنند.

دکمه‌های این ماژول ورودی باتوجه به نرم‌افزاری که در دستگاه اجرا می‌شود قابل برنامه‌ریزی بوده و کاربر می‌تواند این کنترلر را به‌صورت مستقیم و یا بی‌سیم به دستگاه خود متصل کند. در توضیحات این پتنت مایکروسافت به یک منبع انرژی قابل شارژ اشاره می‌کند و همچنین تصویری از یک دستگاه شارژ با مکانیزمی خاص به چشم می‌خورد که ماژول‌های ورودی این کنترلر جداشدنی بر روی آن قرار دارند.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید