مایکروسافت پتنت جدید نمایشگر کامپیوترهای شخصی تاشدنی را ثبت کرد

مایکروسافت پتنت جدید نمایشگر کامپیوترهای شخصی تاشدنی را ثبت کرد


شایعاتی وجود دارند که حاکی از تلاش مایکروسافت برای طراحی یک دستگاه مجهز به دو صفحه نمایش است. این دستگاه با اسم رمز Centaurus احتمالا در سال آینده میلادی عرضه شده و اگر واقعا مایکروسافت قصد چنین کاری را داشته باشد یکی از مهمترین عواملی که حایز اهمیت است کیفیت این دو پنل صفحه نمایش است. در پتنتی که این غول فناوری به ثبت رسانده به‌نظر می‌رسد برای این چالش به راه‌حل مناسب دست یافته باشد.

در این پتنت جدید مایکروسافت مشکلات کیفیت گرافیک دو صفحه نمایش در چنین دستگاهی را رفع می‌کند. این کمپانی قصد دارد با استفاده از چند حسگر اندازه‌گیری رنگ محیطی کالیبره شده یک پارامتر رنگی ویژه و واحد را ایجاد کند تا گرافیک به نمایش درآمده در هر دو پنل تحت هر شرایط نوری به شکل کاملا روان و شفاف باشد.

کامپیوتر شخصی تاشدنی

این پتنت نخستین بار در سال 2018 رویت شده و در تاریخ 9 جولای 2019 نیز توسط موسسه USPTO منتشر شد. این پتنت تکنیک به‌خصوصی را توضیح می‌دهد که در آن با استفاده از پارامترهایی که ارزش‌دهی آنها باتوجه به اطلاعات دریافتی از حسگرهای اندازه‌گیری رنگ متعدد انجام می‌شود، دقت و نحوه نمایش هر رنگ تعیین می‌گردد.

کامپیوتر شخصی تاشدنیکامپیوتر شخصی تاشدنی

همان‌طور که می‌دانید حسگرهای مجاورت به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که بدون هیچ تماس فیزیکی، اجسام نزدیک را تشخیص دهند. برای مثال این حسگرها می‌تواند برای تشخیص حضور یا مجاورت کاربر یک دستگاه الکترونیکی وارد عمل شود. نحوه عملکرد این حسگرها نیز معمولا بر این اساس است که مانعی که جلوی نور دریافتی از محیط را گرفته و یا میزان آن را کاهش داده شناسایی می‌شود. مایکروسافت در این پتنت نحوه به‌کارگیری این حسگرها را در چیدمان جدید و متنوعی به نمایش گذاشته است.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید