مایکروسافت چگونه به دنبال بازیابی دوباره اطلاعات حذف شده کاربران در بیلد 1809 است؟

مایکروسافت چگونه به دنبال بازیابی دوباره اطلاعات حذف شده کاربران در بیلد 1809 است؟


اگر اخبار رسانه سخت‌افزار ایران را دنبال کرده باشید، حتماً به خاطر دارید که بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌عامل ویندوز 10 بنا به دلایل ناشناخته‌ای بعضی از فایل‌های کاربران را پاک کرده و کمپانی مایکروسافت نیز در پاسخ به این موضوع عرضه جهانی بسته به‌روزرسانی خود را متوقف کرده است. خانم Dona Sarkar و تیم کمپانی مایکروسافت در تلاش برای بازیابی محتویات حذف شده، کاربران را توصیه به برقراری تماس با تیم پشتیبانی خود کرده‌اند، اما مایکروسافت چگونه در حال تدارک موضوع ریکاوری دوباره اطلاعات است؟

بازیابی

بر طبق گفته یکی از کاربران Reddit، کمپانی مایکروسافت با استفاده از نقاط بازگردانی یا Restore Point های مختلف به دنبال بازیابی مجدد محتویات پاک شده می‌باشد. وی افزوده است:

“عوامل سطح یک تیم پشتیبانی مایکروسافت به شما می‌گویند تا فرآیند System Restore را بر روی رایانه شخصی خود اجرا کنید. ساخت نقاط بازگردانی و همچنین فولدر Windows.old در قالب رفتارهای پیش‌فرض ویندوز 10 پیش از انجام هرگونه بروزرسانی دسته‌بندی می‌شود، بنابراین استفاده از این روش برای دسترسی مجدد به اطلاعات مناسب به نظر می‌رسد.”

در صورتی که فردی عملیات ساخت خودکار نقاط بازگردانی را در رایانه شخصی خود غیرفعال کرده باشد، کمپانی مایکروسافت وی را به سطح دوم تیم پشتیبانی خود ارجاع داده و با جستجوی نسخه‌های پشتیبانی از محتویات و روش ثبت فایل‌های NTFS به تلاش برای ریکاوری اطلاعات می‌پردازند.

“عوامل پشتیبانی سطح دوم با انجام کارهای مختلفی از جمله به دست گرفتن کنترل رایانه شخصی به‌صورت از راه دور به جستجوی نسخه‌های پشتیبان فعلی و تدارک فرآیند ثبت فایل‌های NTFS برای بازگردانی مجدد محتویات تلاش می‌کنند. موفقیت در این مرحله تا حدود فراوانی به عدم بازنویسی دوباره سکتورهای دیسک سخت با داده‌های جدید وابسته می‌باشد، بنابراین احتمال می‌رود تا گفته مایکروسافت مبنی بر کاهش میزان استفاده از رایانه‌های آسیب دیده به این موضوع مربوط باشد.”

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید