مرورگر گوگل کروم سال آینده برای پلتفرم Windows 10 on ARM منتشر می‌شود!

مرورگر گوگل کروم سال آینده برای پلتفرم Windows 10 on ARM منتشر می‌شود!


کمپانی‌های مایکروسافت و گوگل به سختی در حال همکاری با یکدیگر درزمینهٔ فراهم آوردن سیستم‌عامل ویندوز 10 برای لپ‌تاپ‌های قابل تبدیل (2 در 1) و دیگر پیکربندی‌های مشابه می‌باشند. رایانه‌های شخصی همیشه متصل به اینترنت با برخورداری از ویژگی‌هایی همچون میزان دوام باتری بیشتر تاکنون مصرف‌کنندگان زیادی را تحت تأثیر خود قرار داده‌اند. کمپانی‌هایی نظیر ایسوس، لنوو، سامسونگ و HP تاکنون دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های مرکزی ARM خود را در بازار منتشر و انتظار می‌رود تا فعالان بیشتری به این عرصه وارد شوند.

Windows 10 on ARM

با توجه به‌تمامی توضیحات فوق، به نظر می‌رسد که یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای مرورگر حال حاضر، یعنی گوگل کروم هنوز برای عرضه در قالب نسخه ویژه سیستم‌عامل ویندوز 10 در رایانه‌های مبتنی بر پردازنده‌های مرکزی ARM (اصطلاحاً به نام Windows on ARM شناخته می‌شوند) آماده نمی‌باشد، زیرا کمپانی گوگل هنوز به کامپایل مجدد برنامه برای دستگاه‌های 64 بیت اقدام نکرده است. کاربران هم‌اکنون می‌توانند به استفاده از مرورگر گوگل کروم بر روی رایانه‌های ARM همیشه متصل به شبکه اینترنت مبادرت ورزند، اما تحقق این موضوع از طریق بسترهای شبیه‌ساز مختلف صورت می‌پذیرد که خود به کاهش چشمگیر سرعت عملکرد نرم‌افزار منتهی می‌شود.

در طی یکی از مصاحبه‌های انجام شده، آقای Miguel Nunes، مدیریت ارشد محصولات کمپانی کوالکام اظهار داشته است که فرآیند توسعه نرم‌افزار گوگل کروم برای رایانه‌های شخصی مبتنی بر پردازنده‌های مرکزی ARM هم‌اکنون در حال انجام می‌باشد. این بدان معنی است که مرورگر مذکور ممکن است برای این نسخه به‌خصوص از پردازشگر دوباره مورد کامپایل قرار گیرد.

کمپانی گوگل ممکن است که نسخه ویژه‌ای از مرورگر گوگل کروم برای رایانه‌های Windows 10 on ARM را در اواسط سال آینده میلادی منتشر کند، اما این موضوع هنوز به‌صورت رسمی از جانب گوگل تائید نشده است. آقای Miguel Nunes دراین‌باره گفته است:

“ما هنوز در حال همکاری با دیگر کمپانی‌ها و طراح‌های موجود در این زمینه هستیم. من بر این باورم که نسخه ویژه نرم‌افزار احتمالاً اواسط نیمه دوم سال آینده میلادی به‌صورت عمومی عرضه می‌شود. کمپانی‌های مختلف در خصوص تعیین تاریخ عرضه مرورگر برای محصولات خود از آزادی عمل برخوردار هستند، اما ما پیوسته در حال کار بر روی توسعه آن می‌باشیم.”

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید