«مرگ بر رجیستری» روی دیگر سکه «زنده‌باد قاچاق»!

«مرگ بر رجیستری» روی دیگر سکه «زنده‌باد قاچاق»!


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، طرح رجیستری مدتی است برای مبارزه با قاچاق گوشی‌های تلفن همراه انجام می‌شود و همین مساله باعث شد کسانی که از قاچاق سود می‌برند مدام نسبت به این کار انتقاد کنند. وزیر ارتباطات امروز، سه شنبه اعلام کرد مشکلی با این انتقادات ندارد و هزینه‌اش را می‌دهد.

طرح رجیستری

«محمدجواد آذری جهرمی» مدتی قبل در صفحه شخصی توئیتر خود به این مساله اشاره کرد که چطور برخی ادارات نسبت به طرح ریجستری، موضع گرفته‌اند. او نوشت: در بازار چارسو جوانی با صدای بلند به من می‌گفت: «در برخی ادارات به ما می‌گویند از ما مجوز برای مواد مخدر بخواه اما برای گوشی تلفن همراه نه. کاری می‌کنیم که این ‘بچه’ نتیجه ‎#شفاف_سازی را بفهمد.

با خود فکر کردم چرا مدتهاست گوشی‌های منتظر عرضه به بازار تعیین تکلیف نمی‌شوند؟»

گویا مخالفان این طرح که مدت زیادی است از اجرایی شدنش در کشور می‌گذرد و راه قاچاق را هر روز بیشتر از قبل برای قاچاقچیان تنگ می‌کند، هنوز به خوبی نتوانسته‌اند با آن کنار بیایند. وزیر ارتباطات صبح امروز با طرح این موضوع که با پرداخت هزینه شفافیت و مبارزه با قاچاق مشکلی ندارد، در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «مرگ بر رجیستری!»؛ شعاری که روی دیگر سکه «زنده باد قاچاق!» است.

مشکل صنف عرضه کنندگان تلفن همراه جای دیگری است – که باید حل شود- نه طرح ثبت تلفن همراه که هزاران میلیارد تومان از قاچاق جلوگیری کرده است. آذری جهرمی، توییتش را با هشتک «شفافیت و مبارزه با فسا، هزینه‌ای دارد که با پرداخت آن مشکلی ندارم. #حق‌الناس» به پایان رساند.

منبع: ایرنا

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید