مشخصات و بنچمارک کارت گرافیک GTX 1180Ti منتشر شد!

مشخصات و بنچمارک کارت گرافیک GTX 1180Ti منتشر شد!


اخیرا مشخصات و بنچمارک‌هایی از کارت گرافیک GTX 1180Ti کمپانی انویدیا همراه با معماری Turing، بیش از ده هزار هسته پردازشی CUDA و 2.5 گیگاهرتز فرکانس پردازشی هسته منتشر شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

GTX 1180Ti

GeForce GTX 1180Ti

 

به نقل از یکی از تولید کنندگان حافظه ویدیویی (VRAM) کمپانی انویدیا، دو نسل بعدی کارت گرافیک های این کمپانی با معماری‌های Ampere و Turing همراه هستند. همینطور اشاره شده است که عرضه هر دو نسل مطابق با نیازهای مختلف در مصارف گیمینگ، محاسباتی و هوش مصنوعی (AI) است. طبق اطلاعاتی که تا به حال در دسترس قرار گرفته‌ است، می‌توان گفت که کارت گرافیک‌های سری گیمینگ این کمپانی تحت معماری Ampere و سری محاسباتی و هوش مصنوعی تحت معماری Turing عرضه خواهند شد.

ساعاتی پیش وبسایت WCCFTech اطلاعاتی را در مورد مشخصات و بنچمارک کارت گرافیک GTX 1180Ti را منتشر کرده است. طبق این داده‌ها، کارت گرافیک GTX 1180Ti دارای 32 گیگابایت حافظه ویدیویی، 10752 هسته پردازشی CUDA و 2.5 گیگاهرتز فرکانس پردازشی هسته در حالت افزایشی است. مشخصاتی عجیب و قابل توجه است که شاید درک و قبول کردن آن ساده نباشد اما هر چه که گفته شد به نقل از وبسایت نام برده شده است.

 

 

GeForce GTX 11080Ti – GPUZ

  مطابق اسکرین‌شات منتشر شده، می‌توان حضور و بکارگیری سیلیکون GT102 را در این کارت گرافیک دریافت. همچنین طبق تصویر فوق، این کارت گرافیک از 256 واحد ROP و 640 واحد TMU برخوردار است. مشخصات ذکر شده 32 گیگابایت حافظه ویدیویی، فرکانس پردازشی 2.5 گیگاهرتز و 10752 هسته پردازشی CUDA نیز در این تصویر به چشم می‌خورند. علاوه بر این، می‌توان افزود پهنای باند عریض این کارت گرافیک با 384 بیت، برابر با 1024 گیگابایت برثانیه ثانیه است.  

 

مشخصات قابل توجه این کارت گرافیک بر روی کاغذ اگر صحت داشته، درک بنچمارک‌های بالا چندان سخت هم نیست. طبق بنچمارک‌های منتشر شده، این کارت گرافیک در 4 عنوان بنچمارک گرافیکی مختلف توان ارائه کارایی بیش از دو برابر از کارت گرافیک TITAN V را دارد. در بخش دیگر مشخصات منتشر شده، اشاره شده است این کارت گرافیک با قیمت 749 دلار عرضه می‌شود. حرفی که در این مورد باقی می‌ماند و می‌توان زد، زمان گویای حقیقت است!

طبق منبع خبر، طی روزهای آتی کمپانی انویدیا دو سرویس GeForce Edge و GeForce Edge Plus را به صورت ماهانه عرضه می‌کند. به لطف این سیاست جدید انویدیا (امیدواریم دروغ آوریل باشد)، بدون تهیه سرویس نمی توان از تمام قدرت سخت افزاری کارت گرافیک GTX 1180Ti بهره‌مند بود. سرویس GeForce Edge در سه سطح 29.99 دلاری برای کارت گرافیک GTX 1180Ti عرضه می‌شود؛ سطح اول قابلیت Boost Clock، سطح دوم قابلیت استفاده از نیمی دیگر از حافظه‌ ویدیویی و سطح سوم قابلیت نیمی دیگر از واحدهای ROP را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد. سرویس GeForce Edge Plus نیز با قیمت 69.99 دلار تمامی امکانات ذکر شده را شامل می‌شود. باز هم جدا دارد که ذکر کنیم، امیدواریم چنین چیزی دروغ آوریل باشد و دسترسی کامل به سخت افزار نیازمند به تهیه چنین سرویس‌هایی نباشد. از سوی دیگر، ذکر شده است، کمپانی انویدیا برنامه Elite GeForce Experience را نیز به منظور دسترسی کاربران به درایورهای گرافیکی پیش از عرضه رسمی بازی‌ها در آینده خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب با ما در وبسایت سخت افزار به اشتراک بگذارید. آیا چنین مشخصاتی می‌تواند صحت داشته باشد یا تنها دروغ آوریل است؟   منبع: WCCFTech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید