مشخص شد؛ نسل دوم پردازنده‌های EPYC با معماری Zen 2 همراه هستند

مشخص شد؛ نسل دوم پردازنده‌های EPYC با معماری Zen 2 همراه هستند


کمپانی AMD طی چند کنفرانس خبری که تا به حال در نمایشگا کامپیوتکس داشته است از محصولات و دستاوردهای خود طی چند سال اخیر گفته است. این کمپانی به تازگی در جریان کامپیوتکس امسال از مشخصات کلی نسل دوم پردانده‌های EPYC گفت، در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

EPYC

طبق مشخصاتی که کمپانی AMD طی یک کنفرانس خبری در نمایشگاه کامپیوتکس به گوش همه رساند، نسل دوم از پردازنده‌های EPYC با معماری Zen 2 و فناوری ساخت 7 نانومتر همراه هستند. با این حال خبری از فناوری ساخت 12 نانومتری با معماری +Zen نیست و این کمپانی با سرعت بیشتری به سوی افزایش کارایی این پردازنده‌های خود پیش  می‌رود. طبق اعلام کمپانی AMD و همانطور که در اسلاید مشاهده می‌‎کنید، آماده سازی پردازنده‌های EPYC نسل دوم در حال حاضر در مرحله تست در آزمایشگاه‌ها است، در نیمه دوم سال میلادی جاری نیز این پردازنده‌ها در مرحله سمپلینگ قرار خواهند گرفت و در نهایت در ابتدای سال 2019 عرضه خواهند شد. افزون بر این کمپانی AMD به افزایش کارایی بیش از 3 تا 5 درصد IPC این پردازنده‌ها نیز اشاره داشت.

در انتهای این کنفرانس خبری کمپانی AMD به آماده سازی نمونه‌های نسل دوم Threadripper با 4 قطعه سیلیکونی die در رده MCM با استفاده از معماری Pinnacle Ridge و فناوری ساخت 12 نانومتر نیز اشاره داشت.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید