مشکلات مرتبط با DNS سرویس‌های مایکروسافت و به‎روزرسانی ویندوز رفع شدند

مشکلات مرتبط با DNS سرویس‌های مایکروسافت و به‎روزرسانی ویندوز رفع شدند


اگر به خاطر داشته باشید، اواسط هفته جاری میلادی گزارش‌های مختلفی در خصوص از کار افتادن قابلیت به‌روزرسانی خودکار سیستم‌عامل ویندوز و عدم امکان بررسی آپدیت‌های عرضه شده از جانب کمپانی مایکروسافت در شبکه گسترده وب به اشتراک گذاشته شدند که علت اصلی آن با اتمام آدرس‌های DNS و بروز اختلال در سرویس‌های مربوطه مرتبط بوده است. به نظر می‌رسد که مشکل اشاره شده که به‌صورت جهانی بروز پیدا کرده است تنها خدمات و سرویس‌های عرضه شده توسط کمپانی مایکروسافت را هدف قرار داده است، زیرا بر طبق گفته برخی از کاربران، تغییر DNS به گوگل یا Cloudflare به رفع موضوع و از سر گرفته شدن فعالیت سرویس‌ها منتهی شده است.

dns

گستردگی موضوع اشاره شده تنها محدود به قابلیت به‌روزرسانی خودکار سیستم‌عامل ویندوز نبوده و فروشگاه محصولات نرم‌افزاری مایکروسافت و آپدیت برخی از اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده نیز با مشکلاتی همراه شده‌اند. یکی از مهندسان کمپانی نامبرده نسبت به آگاهی مایکروسافت از مشکل ابراز اطلاع کرده است، اما هیچ‌گونه تاریخ رسمی در خصوص عرضه وصله‌ای جهت مرتفع سازی آن در اختیار کاربران قرار نگرفته است.

بر طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده در خصوص این موضوع، به نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت به رفع مشکلات مرتبط با آدرس‌های DNS خود پرداخته و تمامی سرویس‌ها و خدمات تحت تأثیر قرار گرفته مجدداً به وضعیت پیشین خود بازگردانی شده‌اند. کاربرانی که پیشتر DNS خود را به گوگل یا دیگر سرویس‌های مربوطه تغییر داده‌اند اکنون می‌توانند دومرتبه به تنظیمات پیش‌فرض خود باز گردند. کمپانی مایکروسافت همچنان در خصوص اشاره به منبع بروز مشکلات سیاست سکوت را پیشه کرده و از انتشار هرگونه اطلاعاتی در این خصوص سر باز زده است.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید