مشکل تصویردهی درگاه DisplayPort برای کارت‌های گرافیک‌ انویدیا تنها از طریق آپدیت بایوس رفع می‌شود

مشکل تصویردهی درگاه DisplayPort برای کارت‌های گرافیک‌ انویدیا تنها از طریق آپدیت بایوس رفع می‌شود


به تازگی گزارش‌هایی مبنی بر مشکل تصویردهی از طریق درگاه DisplayPort برای کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا منتشر شده است که رفع آن نیازمند آپدیت بایوس کارت گرافیک است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

DisplayPort

هر دو نسل از آخرین کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا (سری مکسول و پاسکال) بنا بر گزارشاتی که از سوی کاربران منتشر شده، برای تصویردهی از طریق درگاه DisplayPort مشکلاتی را دارند. از این سو، کمپانی انویدیا مجبور به انتشار یک آپدیت برای رفع این مشکل شده است. این مشکل مربوط به پشتیبانی از DisplayPort 1.3 و DisplayPort 1.4 برای کارت گرافیک‌های سری GTX 900 و GTX 10 می‌باشد.

متاسفانه رفع این مشکل به دست یک درایور جدید قابل رفع شدن نیست، به همین جهت کمپانی انویدیا یک آپدیت firmware را برای دو سری از کارت‌های گرافیک یاد شده منتشر کرده است. نصب یک داریور گرافیکی تازه کار راحتی است، اما نصب یک firmware به این شکل کار بسیار حساسی خواهد بود. این firmware در ابتدا درایور کارت گرافیک کاربر را بارگذاری کرده و سپس به فلش کردن بایوس کارت گرافیک خواهد پرداخت، در اینجا موقعیت بسیار حساس است، این پروسه به هیچ وجه نباید متوقف شود زیرا توقف آن در حین فلش کردن بایوس کارت گرافیک به هر دلیلی منجر به پیدا وقوع مشکلات بسیار جدی خواهد شد. نکته آخری که باقی مانده است، استفاده از دیگر درگاه‌های تصویردهی به جز DisplayPort در حین انجام این آپدیت است.

firmware منتشر شده را می‌توانید از طریق این لینک دریافت کنید.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید