مشکل نگاشت درایوهای شبکه در بیلد 1809 ویندوز 10 به‌صورت تائید شد!

مشکل نگاشت درایوهای شبکه در بیلد 1809 ویندوز 10 به‌صورت تائید شد!


همان‌طور که در اخبار پیشین نیز اشاره شد، کمپانی مایکروسافت تمامی مشکلات حیاتی و چشمگیر موجود در بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) سیستم‌عامل ویندوز 10 را رفع کرده و اکنون به دنبال توسعه وصله دیگری جهت آدرس‌دهی دیگر باگ‌های نرم‌افزاری و گلیچ‌های موجود در چهارچوب نرم‌افزاری فوق می‌باشد.

ویندوز 10

اوایل ماه گذشته میلادی، مایکروسافت به‌صورت رسمی از وجود نوعی باگ نرم‌افزاری در نسخه 1809 سیستم‌عامل ویندوز 10  که به عدم عملکرد صحیح و بی‌عیب و نقص درایوهای نگاشته شده شبکه بر روی برخی از سیستم‌ها منتهی می‌شده است پرده برداشته و به تائید آن پرداخته است. کمپانی مذکور در زمان معرفی باگ اشاره شده در تلاش برای رفع آن تا پیش از انتهای ماه نوامبر بوده است، اما فرآیند عرضه وصله‌های مربوطه بنا به دلایلی با تأخیر همراه و به ماه دسامبر کشیده شده است. بر همین اساس کمپانی مایکروسافت بخش اسناد وب‌سایت رسمی خود را جهت آگاهی کاربران از آدرس‌دهی باگ نرم‌افزاری نگاشت درایو شبکه در اوایل ماه جاری میلادی به‌روزرسانی کرده است.

درایورهای نگاشته شده در ویندوز 10 پس از تلاش برای اتصال مجدد و ورود به محیط سیستم‌های مبتنی بر سیستم‌عامل فوق با مشکلاتی همراه و علائم آن در قالب موارد زیر به نمایش در می‌آید:

در ابزار مدیریت فایل، یک علامت X قرمز رنگ بر روی درایوهای منتسب به قابلیت نگاشت شبکه به نمایش در می‌آید.

درایوهای شبکه نگاشته شده هنگام اجرای دستور net use command از طریق پایانه اجرای فرامین سیستم‌عامل تحت برچسب غیرقابل دسترس به نمایش در می‌آیند.

در بخش پیغام‌های اعلان، پیام عدم قابلیت اتصال مجدد تمامی درایوهای شبکه به نمایش در می‌آید.

کمپانی مایکروسافت هم‌اکنون در حال تلاش برای رفع مشکلات اشاره شده بوده و انتظار می‌رود تا وصله‌های مربوطه در اوایل ماه دسامبر سال جاری میلادی در اختیار همگان قرار گیرند.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید