معرفیSSDهای XPG GAMMIX S11 از سوی کمپانی ADATA

معرفیSSDهای XPG GAMMIX S11 از سوی کمپانی ADATA


روز گذشته کمپانی ADATA، نامی آشنا در زمینه تولید درایوهای ذخیره سازی و حافظه‌های اصلی، سری جدیدی از SSDهای خود را معرفی کرده است. SSDهای XPG GAMMIX S11 در فرم فاکتور M.2 تولیده شده و از خطوط انتقال داده PCIe 3 X4 و پروتکل NVMe پشتیبانی می‌کنند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

XPG GAMMIX S11

XPG GAMMIX S11

SSDهای سری XPG GAMMIX S11 کمپانی ADATA مخصوص مصارف گیمینگ، طراحی گرافیک و یا هر گونه مصرف دیگری که نیازمند دسترسی سریع به اطلاعات هست، معرفی شده است. این درایوها در ظرفیت‌های 240 گیگابایتی، 480 گیگابایتی و 960 گیگابایت عرضه خواهند شد. برای تثبیت دما و ارائه نمایی زیبا برای این SSD، کمپانی ADATA از بکارگیری حرارت گیر (heatsink) دریغ نکرده است که موجب کاهش دمای 10 درجه‌ای در مقایسه با مدل‌های فاقد حرارت گیر می‌شود. از سوی دیگر، خطوط ارتباطی انتقال داده برای این SSD در PCIe نسل سوم X4 تعریف می‌شود.

در کنار بهرمندی از پروتکل NVMe 1.3، این درایو توان ارائه سرعت خواندن متوالی تا 3200 مگابایت بر ثانیه و 1700 مگابایت بر ثانیه سرعت نوشتن به صورت متوالی را دارد. همچنین در بخش سرعت خواندن و نوشتن تصادفی 4K بر حسب IOPS، ارقام سرعت به ترتیب 310K و 280K است. در ادامه شرح مشخصات این درایو می‌توان به پهنای باند 32 بیتی حافظه DRAM آن، حافظه‌های SLC، موتور  LDPC برای تصحیح خطاهای ECCH BCH و بکارگیری از نسل دوم تراشه‌های 3D NAND سری 64 لایه‌ای اشاره داشت. همچنین، طبق گفته شرکت سازنده، عمر مفید این درایوها برابر با دو میلیون ساعت است.

قیمت هر کدام از درایوها با ظرفیت‌های مختلف و زمان عرضه آنها تا به حال مشخص نشده است.

  منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید