مقایسه محبوبیت گوگل کروم بین کاربران دسکتاپ و موبایل

مقایسه محبوبیت گوگل کروم بین کاربران دسکتاپ و موبایل


گوگل کروم در حوزه دسکتاپ

این عجیب نیست که گوگل کروم مرورگر پیشرو در دسکتاپ محسوب می‌شود و اطلاعات جدید ارائه شده توسط StatCounter در ژوئن 2018 خود مهر تائیدی بر میزان موفقیت این مرورگر اینترنتی است. بر اساس آمار، گوگل کروم در ماه گذشته به سهم 66.87 درصد از بازار دسکتاپ دست یافت که در این میان موزیلا فایرفاکس تنها با 11.44 درصد و اینترنت اکسپلورر با 7.13 در رده‌های بعدی قرار دارند.

گوگل کروم

در حال حاضر اینترنت اکسپلورر دیگر امکانات جدیدی را دریافت نمی‌کند و اصطلاحا در حالت تعمیر و نگهداری قرار دارد و تنها بروز رسانی‌های مهم جهت پوشش حفره‌های امنیتی این مرورگر منتشر می‌شود. مایکروسافت در ویندوز 10 جایگزین اینترنت اکسپلورر را با نام Edge معرفی نموده است و علاوه بر این، توسعه دهندگان Edge با انتشار نسخه اندرویدی و iOS پا را فراتر از دسکتاپ گذاشته‌اند اما با این وجود، Edge همچنان با اختلاف قابل توجه پشت همه رقبای خود ایستاده است. جالب است بدانید که طبق آمار StatCounter تنها 4.16 درصد از کاربران از Edge استفاده می‌کنند در حالی که Safari اپل، 5.38 درصد از سهم مرورگرهای فعال را به خود اختصاص داده است.

عملکرد گوگل کروم در بین مرورگرهای موبایل

همچنان گوگل کروم در حیطه تلفن‌های همراه نیز مرورگر غالب به شمار می‌رود که شاید بخش بزرگی از این موفقیت را مرهون اندروید باشد، زیرا هم اینک اندروید پلت فرم شماره یک جهان است و گوگل کروم به طور پیش فرض بر روی اکثر دستگاه‌ها نصب شده است. طبق آخرین آمار واصله، مرورگر مذکور با 54.98 درصد پیشتاز است و پس از  آن Safari با 17.25 درصد رتبه دوم  پر استفاده‌ترین مرورگرهای تلفن همراه را از آن خود می‌کند.

در انتها نیز مرورگر UC سومین انتخاب کاربران موبایل خواهد بود و فایرفاکس و اپرا به هیچ وجه در رده بندی جایی ندارند. به نظر می‌رسد که تا مدت زمان نا مشخصی Internet Explorer و Edge کاربردی به جز دانلود گوگل کروم نداشته باشند! دیدگاه شما چیست؟

منبع: SoftPedia

لینک داخلی: Sakhtafzar

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید