مهاجرت 20 میلیون PC گیمر به سوی کنسول‌های بازی تا سال 2022

مهاجرت 20 میلیون PC گیمر به سوی کنسول‌های بازی تا سال 2022


کامپیوترهای شخصی یا به عبارتی بهتر «پی‌سی گیمینگ» بی شک قدرتمندترین پلتفرم برای بازی است و طرفداران بسیاری نیز برای خود دارد. از سوی دیگر، سهم قابل توجهی از بازار گیمینگ متعلق به کنسول‌های بازی با ویژگی‌های منحصر بفرد خود و عنواین انحصاری آنها است. با این حال احتمالات حاکی از آن است که بسیاری از پی‌سی گیمرها تا چند سال آینده به سمت کنسول‌های بازی مهاجرت کنند. همراه رسانه سخت افزار باشید.

گیمینگ

جان پدی (Jon Peddie Research) به تازگی یک تحقیق در قالب دنیای بازی و آینده آن منتشر کرده است. طی این تحقیق منتشر شده، تا سال 2022 میلادی جمعیت بسیاری از PC گیمرها به سمت و سوی کنسول‌های بازی خواهند رفت. این در حالی است که تعداد پیش بینی شده این عده از گیمرها، طبق اعلام تحقیقات جان پدی غریب به بیست میلیون خواهد بود. افزون بر این، یک دلیل روشن برای این مهاجرت کاهش سرعت پیشرفت در زمینه سخت افزار کامپیوترها نسبت به چند سال اخیر است. حال اگر چنین اتفاقی به واقعیت بپیوندد کنسول‌های بازی و یا سرویس‌های استریم آنلاین طرفدارانی بیش از پیش خواهند داشت.

نکته حائز برای گیمرهای ایرانی افزایش قیمت دلار بوده که مسبب کاهش توان خرید و تهیه یک PC مناسب برای گیمینگ شده است. در سوی دیگر قیمت کنسول نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است اما با این حال، نسبت کارایی به قیمت کنسول‌ها برای ما بیش از پیش شده است. حال اگر به طور کلی و جهانی به این موضوع نگاه کنیم، افزایش قیمت پردازنده‌های مرکزی و کارت‌های گرافیکی نسبت به روند هر سال خود و شروع تب و تاب ماینینگ ضربه‌ای بر بازار PC گیمینگ وارد کردند. نکته دیگر کاهش سرعت پیشرفت کارایی تراشه‌ها بوده و بر کسی پوشیده نیست که مهم‌ترین مزیت برای انتخاب PC به عنوان یک پلتفرم گیمینگ کارایی بالا آن است.

مهاجرت 20 میلیون پی‌سی گیمر به سوی پلتفرهای دیگر می‌تواند قابل توجه باشد اما به سهم عظیم PC گیمینگ نمی‌تواند ضربه بزرگی را بزند. نظر شما درباره آینده این صنعت چیست؟   منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید