مینی کامپیوترهای NUC جدید اینتل با پردازنده‌های Coffee Lake در راه هستند

مینی کامپیوترهای NUC جدید اینتل با پردازنده‌های Coffee Lake در راه هستند


کمپانی اینتل در حال آماده سازی سری جدیدی از مینی کامپیوترهای NUC خود است که از نسل هشتم پردازنده‌های Core i این کمپانی برخوردار هستند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

 

به تازگی یک رسانه با نام nucblog، تصاویری از NUC های جدید کمپانی اینتل منتشر کرده است. افزون بر این، رسانه ذکر شده مشخصاتی را نیز با این عکس‌ها همراه کرده است. طبق مشخصات بدست آمده اینتل NUC های جدید خود را در سه مدل NUC8i3BEH ،NUC8i5BEH و NUC8i7BEH که به ترتیب از پردازنده‌های Core i3 ،Core i5 و Core i7 نسل هشتم برخوردار هستند در آینده عرضه خواهد کرد. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد NUC های جدید اینتل یک اسلات برای نصب درایوهای ذخیره سازی 2.5 اینچی را در خود دارند.

همانطور که از nucblog گزارش شده است، در قسمت چپ یک کارتخوان SD قرار دارد و تعداد زیادی فضا برای خروج جریان هوا قرار دارد. با وجود چنین مشخصه‌ای می‌توان گفت پردازنده‌های بکار رفته در این نسل، نسبت به نسل قبلی خود دمای بیشتری را از خود تولید می‌کنند و اینتل را مجبور به افزودن یک راهکار خنک کننده جدید در قسمت بدنه کرده است. پردازنده‌های نسل جدید بکار گرفته شده برای NUC های جدید از دارای توان گرمایی 28 وات بوده و بدیهی است که نسبت به مدل‌های 15 وات گرمای بیشتری را از خود تولید کنند.

برخی منابع زمان احتمالی عرضه NUC های جدید کمپانی اینتل را ماه آگوست اعلام کردند.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید