نجات موبایل هنگام سقوط با استفاده از ایربگ!

نجات موبایل هنگام سقوط با استفاده از ایربگ!


افتادن تلفن همراه از دست کاربرها و آسیب‌دیدن آن‌ها امری طبیعی است که بعضی اوقات می‌تواند به شکستن صفحه‌نمایش و یا خرابی اجزای داخلی گوشی نیز بینجامد. در این میان یک دانشجو رشته مهندسی از آلمان سعی کرده تا با طراحی کاوری منحصر به‌‌فرد که خود آن را “ایربگ موبایل” می‌نامد، این مشکل را حل کند! در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

 

فیلیپ فرنزل نام طراح این قاب است، فیلیپ نام محصول خود را ایربگ موبایل گذاشته و طبق گفته او حسگرهای این قاب، هنگامی که گوشی شما هنگام افتادن است را می‌توانند بفهمند و با آزاد کردن چنگک‌های فلزی مانع از آسیب دیدن تلفن همراه شود. در زیر می‌توانید ویدئو مربوط به این قاب و عملکرد جالب آن را مشاهده کنید:

فیلیپ که در دانشگاه Aalen آلمان درس می‌خواند بدلیل طراحی این کاور خلاق توانسته برنده جایزه‌ای از Mechatronics Society آلمان شود. او می‌گوید قرار است این کاور را به همراه دوستش پیتر مایر تا ماه آینده در یک استارت‌آپ به معرض نمایش بگزارد و بودجه مورد نیاز را برای عرضه و فروش این محصول جمع‌آوری نماید. واضح است که اگر این کاور خاص و یا محصولاتی مشابه آن به بازار عرضه شوند، خیال کاربرها از آسیب دیدن و یا شکستن گوشی همراه‌شان آسوده خواهد شد و همچنین سالیانه هزاران دلار بابت تعمیر و تعویض گوشی‌های هوشمند صرفه‌جویی خواهد شد. البته احتمالا این محصول ضخامت گوشی را افزایش می‌دهد که نباید از آن چشم‌پوشی کرد!

دیدگاه شما چیست؟ اگر روزی این کاور به بازار عرضه شد، حاضر هستید آن را برای محافظت از گوشی هوشمند خود خریداری نمایید؟

منبع: The Verge

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید