نخستین دوربین دیجیتال فول‌فریم زایس تحت عنوان ZEISS ZX1 معرفی شد

نخستین دوربین دیجیتال فول‌فریم زایس تحت عنوان ZEISS ZX1 معرفی شد


ZEISS یکی از کمپانی‌هایی است که بیشتر بر روی طراحی و تولید لنزهای عکاسی به خصوص مواردی که بر روی دوربین‌های دیجیتال سونی استفاده می‌شوند تمرکز دارد. اما ظاهرا این کمپانی سرانجام تصمیم گرفته تا دامنه کاری خود را گسترش داده و حالا با معرفی ZEISS ZX1 برای نخستین بار پا به دنیای دوربین‌های عکاسی فول‌فریم گذاشته است.

زایس تجربه بسیار خوبی در زمینه طراحی تولید لنزهای عکاسی داشته و همین موضوع به عنوان مزیتی برای این کمپانی محسوب می‌شود. طراحی دوربین فول‌فریم ZEISS ZX1 نسبت به سایر رقبای موجود در این سطح، منحصر به فرد می‌باشد. بدنه دوربین تمیز و ساده طراحی شده و برای افزایش ارگونومی و اصطلاحا گریپ بهتر در دستان کاربر، یک انحنا در قسمت پشتی دوربین طراحی شده است.

ZEISS ZX1

اما خاص بودن این دوربین صرفا به طراحی ظاهری آن محدود نمی‌شود. سنسور فول‌فریم با دقت 37.4 مگاپیکسلی نه تنها توانمندی‌های بی‌نظیری را در اختیار عکاس قرار می‌دهد بلکه امکان ویرایش تصاویر ثبت شده درون دوربین نیز وجود دارد. به لطف صفحه نمایش 4.3 اینچی با کیفیت و تمام لمسی این دوربین و تعامل کامل با نرم‌افزار قدرتمند Photoshop Lightroom CC کاربر می‌تواند بسیاری از نیازهای ویرایشی یا اصطلاحات Post Processing  خود را برطرف نماید.

ZEISS ZX1
ZEISS ZX1

براساس گفته‌های یورگ اشمیتز، سرپرست گروه تجاری محصولات مصرفی کمپانی زایس، آنها با عرضه ZEISS ZX1 قصد دارند مسیرهای جدیدی را کشف نموده و گروه خاصی از کاربران را مورد هدف قرار دهند. این گروه از عکاسان علاقه‌مند و خلاقی تشکیل می‌شود که به دنبال تجارب عکاسی در سریع‌ترین و بهینه‌ترین حالت ممکن هستند.

هنوز حرفی در خصوص قیمت احتمالی این دوربین فول‌فریم زده نشده اما نباید انتظار محصولی ارزان قیمت را داشته باشیم. براساس انتظار، ZEISS ZX1 باید در اوایل سال 2019 میلادی روانه بازار شود.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید