نرم‌افزارهای ماینینگ از گوگل پلی حذف می‌شوند

نرم‌افزارهای ماینینگ از گوگل پلی حذف می‌شوند


کمپانی گوگل اخیرا خبر از حدف برنامه‌هایی را در فروشگاه گوگل پی داده است که به استخراج ارزهای دیجیتالی – ماینینگ خواهند پرداخت. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

ماینینگ

پیش از آنکه گوگل تصمیم به حذف نرم‌افزارهای ماینینگ از فروشگاه اپ خود بگیرد، کمپانی اپل چنین تصمیمی را گرفت. ماه گذشته کمپانی اپل اعلام کرد نرم‌افزارهای مرتبط با ماینینگ را از فروشگاه اپ استور حذف خواهد کرد. ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتالی به زبان ساده حل معادلات پیچیده ریاضی است. نتیجه این عمل، تایید تراکنش‌های ارزهای دیجیتالی است که بخشی از نیاز شبکه بلاکچین را برطرف می‌کند، بخشی بسیار بزرگ از این شبکه که در طی هر روز و هر لحظه نیازمند آن است.

حال دایره ممنوعیت‌های گوگل برای انتشار اپ در گوگل پلی بزرگتر شده است. کمپانی گوگل در اقدام محدود سازی اخیر خود، تنها نرم‌افزارهای ماینینگ را ممنوع نکرده است، بلکه اپ‌هایی را که دارای هر گونه محتویات جنسی و غیر اخلاقی نامناسب برای کودکان است را به این دایره افزوده است. حذف نرم‌افزارهای ماینینگ از سوی کمپانی گوگل را امری بسیار درست می‌توان تعریف کرد. بسیاری از افراد بدون اطلاعات کافی از ماینینگ، با دستگاه خود به خیال سوددهی راحتی مشغول می‌‎شوند. در حین ماینینگ، دستگاه به صورت کامل زیر فشار پردازش رفته که می‌تواند نتیجه آسیب رسیدن به دستگاه را به دنبال خود داشته باشد. افزون بر این، در چند مدت اخیر اپ‌های بسیاری در فروشگاه گوگل پلی به چشم می‌خورد که دارای محتویات نه چندان مناسبی از نظر اخلاقی بودند که حذف این اپ‌ها نیز لازم بود. جدیدترین قوانین تنظیم شده گوگل برای توسعه دهندگان را می‌توانید از طریق این لینک بخوانید. نظر شما درباره این مطلب چیست؟

منبع: Phonearena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید