نسخه کلاسیک کنسول پلی‌استیشن به‌صورت رسمی توسط کمپانی سونی معرفی شد

نسخه کلاسیک کنسول پلی‌استیشن به‌صورت رسمی توسط کمپانی سونی معرفی شد


با موفقیت چشمگیر کمپانی نینتندو در عرضه نسخه کلاسیک سیستم‌های NES و SNES خود، انتظار دیگر کمپانی‌های موجود جهت انجام اقدامی مشابه کاملاً قابل پیش‌بینی بود؛ اکنون به نظر می‌رسد که کمپانی سونی نیز قصد انجام حرکتی مشابه را در سر داشته و با معرفی رسمی نسخه کلاسیک کنسول بسیار محبوب و پرطرفدار خود، یعنی پلی‌استیشن به‌صورت رسمی برنامه خود را مورد معرفی قرار داده است.

پلی‌استیشن

نسخه کلاسیک کنسول پلی‌استیشن جدید معرفی شده در ظاهر درست همانند ورژن اولیه خود بوده و نمایی مشابه از سیستم‌های کلاسیک نینتندو را به تصویر می‌کشد. اندازه این نسخه در مقایسه با دستگاه پیشین بسیار کوچک‌تر بوده و با برخورداری از تعداد 20 بازی از پیش نصب شده نظیر Tekken 3 ،Wild Arms ،Ridge Racer Type 4 ،Final Fantasy VII ،Jumping Flash و … به دنبال زنده نمودن خاطرات دوران کودکی و نوستالژی‌های طرفداران خود می‌باشد.

دسته‌های کنترلرر پلی‌استیشن کلاسیک همراه با محصول عرضه و بر طبق گفته سونی از ظاهری کاملاً شبیه به نسخه اولیه کنسول برخوردار می‌باشد. علاوه بر آن وجود دیگر وسایل جانبی نظیر کابل یو‌اس‌بی و یک کنترلر HDMI در بسته‌بندی محصول نیز تاکنون تائید شده است.

متأسفانه عناوین بارگذاری شده در پلی‌استیشن کلاسیک ثابت بوده و امکان افزودن دیگر بازی‌های مورد علاقه به آن‌ها وجود ندارد. البته نباید فراموش کرد که هدف از عرضه این کنسول‌ها زنده نمودن خاطرات دوران کودکی طرفداران بوده و اعمال ویژگی‌های منحصر به فرد در قالب آن‌ها امری ضروری به شمار نمی‌رود. انتظار می‌رود که کنسول معرفی شده در هنگام عرضه با استقبال شدید کاربران مواجه شود، بنابراین توصیه می‌شود تا به‌منظور جلوگیری از اتمام موجودی و دسترسی به محصول، به پیش خرید دستگاه اقدام نمایید.

 

نسخه کلاسیک کنسول پلی‌استیشن در سوم دسامبر سال جاری با قیمتی معادل 100 دلار به بازار عرضه و در دسترس همگان قرار می‌گیرد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید