نسخه 63.0 نرم‌افزار مرورگر موزیلا فایرفاکس منتشر شد + تغییرات

نسخه 63.0 نرم‌افزار مرورگر موزیلا فایرفاکس منتشر شد + تغییرات


کمپانی موزیلا امروز، بیست سوم اکتبر سال 2018 میلادی به‌روزرسانی جدیدی را برای مرورگر محبوب خود، یعنی فایرفاکس منتشر کرد. آپدیت جدید شماره نسخه نرم‌افزار مرورگر را به 63.0 ارتقاء داده و برای دانلود در پلتفرم ویندوز هم‌اکنون آماده می‌باشد. کمپانی موزیلا در تلاش برای فراهم آوردن ویژگی‌ها و بهبودهای جدید و همچنین افزایش امنیت بستر کاربران خود با به‌روزرسانی دوره‌ای مرورگر فایرفاکس می‌باشد.

فایرفاکس

به‌روزرسانی 63.0 مرورگر فایرفاکس را با سیستم‌عامل ویندوز 10 ادغام و زیرساخت پشتیبانی بیشتر از آن را به‌صورت پیش‌فرض فراهم آورده است، لذا استفاده از قابلیت‌هایی نظیر پوسته‌های تاریک و روشن ویندوز با رابط کاربری مرورگر اکنون میسر می‌باشد. پشتیبانی از ابزارهای WebExtensions در سیستم‌عامل لینوکس نیز درزمینهٔ کاهش میزان مصرف منابع حافظه اصلی و پردازنده مرکزی تأثیرگذار بوده و نمایش پیغام محاوره‌ای باز بودن تعداد چندین سربرگ هنگام خروج از نرم‌افزار مرورگر نیز اکنون به ساختار نسخه مبتنی بر پلتفرم لینوکس مرورگر اضافه شده است.

عملکرد فایرفاکس اکنون به لطف افزودن کامپایلرهای Clang/LLVM به چهارچوب ساختاری مرورگر با بهبود دوچندانی همراه شده است. علاوه بر آن توسعه‌دهندگان محتویات و نرم‌افزارهای اینترنتی نیز با فراهم شدن قابلیت دسترسی به Dev Tools به‌صورت پیش‌فرض فراموش نشده و امکاناتی برای آن‌ها نیز فراهم آورده شده‌اند.

از جمله دیگر تغییرات انجام شده در ساختار به‌روزرسانی 63.0 مرورگر فایرفاکس می‌توان به حذف ویژگی نوار کناری (Sidebar) برای بوک‌مارک‌های به‌خصوص اشاره کرد که در آپدیت‌های پیشین اضافه شده و همچنین گزینه Never Check for Updates نیز هم‌اکنون از منوی تنظیمات (مسیر about>preferences) حذف شده است. باگ نرم‌افزاری دیگری که به عدم تایپ خودکار نشانی اینترنتی وب‌سایت در داخل نوار آدرس منتهی می‌شده است نیز اکنون رفع شده است.

به‌روزرسانی 63.0 نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس پلتفرم‌های ویندوز، مکینتاش، لینوکس و آندروید را تحت پشتیبانی خود درآورده و هم‌اکنون قابل دانلود می‌باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید