نسل جدید پردازنده‌های اینتل با حافظه‌های فوق سریع G.SKILL همراه شدند

نسل جدید پردازنده‌های اینتل با حافظه‌های فوق سریع G.SKILL همراه شدند


طبق آخرین اخبار در حوزه سخت افزارهای دیجیتالی، کمپانی G.SKILL که نامی آشنا و شناخته شده در صنعت حافظه‌های اصلی RAM است، محصولات جدید خود را برای پلت‌فرم Z390 معرفی کرده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

G.SKILL

کمپانی اینتل اگر چه در چند نسل اخیر از نظر IPC افزایش و پیشرفت چشمگیری را نداشته، اما با این حال بر روی کنترلر حافظه پردازنده‌های خود تمرکز ویژه‌ای را داشته است. با عرضه نسل جدید پردازنده‌های این کمپانی، موسوم به نسل نهم، حافظه‌های اصلی سری جدیدی برای پلت فرم میزبان این محصولات نیز معرفی می‌شوند. به تازگی کمپانی جی اسکیل (G.SKILL) به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان حافظه‌های اصلی، محصولات سری جدید خود را تحت مدل Trident Z RGB برای پلت فرم Z390 اینتل معرفی کرده است.

جدیدترین حافظه‌های معرفی شده این کمپانی شامل یک مدل دو کانال و یک مدل چهار کانال است. به ترتیب، برای هر دو نوع محصول ذکر شده، ظرفیت‌های 16 و 32 گیگابایت با این محصولات همراه خواهند بود. مدل 16 گیگابایتی ذکر شده یک پک، شامل دو عدد ماژول 8 گیگابایتی با فرکانس 4800 مگاهرتز و تایمینگ CL 19 می‌باشد. از سوی دیگیر، مدل 32 گیگابایتی تازه معرفی شده این کمپانی از چهار عدد ماژول 8 گیگابایتی با فرکانس 4500 مگاهرتز و مجددا تایمینگ CL 19 تشکیل شده است. هر دو پک از حافظه‌های اصلی جدید این کمپانی از سری Trident Z با نورپردازی RGB هستند.

کمپانی G.SKILL همیشه سعی داشته است تا از رقبای خود در این صنعت چندین گام جلوتر باشد و به معنای واقعی، نهایت کارایی و سرعت را با محصولات خود، بخصوص سری Trident همراه کند. در این حال، کمپانی جی اسکیل برای هر دو سری از حافظه‌های معرفی شده خود از تراشه‌های DDR4 نوع B-die به تولید کمپانی سامسونگ استفاده کرده است. تست کارایی و پایداری این حافظه‌ها نیز به میزبانی مادربرد قدرتمند کمپانی ایسوس به مدل ROG MAXIMUS XI Extreme مورد سنجش قرار گرفته است.افزون بر این، قیمت تمام شده این محصولات تا به حال اعلام نشده است، اما می‌توان احتمال داد تا نهایتا مدتی پس از عرضه انبوه مادربردهای سری Z390 یا به عبارتی دیگر، تا سه هفته آینده، این ماژول های فوق سریع عرضه شوند.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید