نسل سوم Threadripper در راه است؛ پردازنده‌هایی با قدرت بالا

نسل سوم Threadripper در راه است؛ پردازنده‌هایی با قدرت بالا


طبق آخرین اخبار حوزه سخت افزار کامپیوتر، کمپانی AMD زودتر از زمان انتظار قصد دارد تا پردازنده‌های قدرتمند و جدید Threadripper خود را معرفی کند. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار  همراه باشید.

Threadripper

کمپانی AMD با عرضه پردازنده‌های RYZEN وارد انقلاب جدیدی از عرضه پردازنده‌های میانی و بالا رده خود شد. این کمپانی پردازنده‌های کلاس HEDT که بالا رده محسوب می‌شوند را تحت نام Threadripper معرفی کرد و حال خبر از رسیدن نسل سوم این پردازنده‌ها نیز شنیده می‌شود. نسل سوم پردازنده‌های Threadripper این کمپانی بنا اطلاعات منتشر شده قرار است تا در سال میلادی جاری عرضه شوند. تمام این گفته‌ها را زمانی می‌توان با اطمینان قبول کرد که نگاهی به اسلاید منتشر شده این کمپانی انداخت و تصویر آن در بالای این مطلب است.

اینکه کمپانی AMD قرار است تا دقیقا چه مدل‌هایی از پردازنده‌های آتی خود عرضه کند و آنها دارای چه مشخصات فنی هستند، تا به زمان نگارش این مطلب مشخص نشده است، اما می‌توان گمانه‌زنی کرد که اطلاعاتی از پردازنده‌های نسل سومی Threadripper بزودی در قالب شایعاتی منتشر خواهند شد.

نسل سوم پردازنده‌های میانی کمپانی AMD از سری RYZEN نیز در سال میلادی جاری عرضه می‌شوند و گفته می‌شود، در نیمه اول سال عرضه خواهند شد. پیش از انتشار این اسلاید تازه دیده شده، اطلاعاتی مبنی بر اینکه نسل سوم پردازنده‌های رایزن مبتنی بر ZEN2 خواهند بود، منتشر شد. افزون بر این، پردازنده‌های نسل سومی رایزن قرار است تا با فناوری ساخت 7 نانومتری برخوردار باشند. با این حال، کمپانی AMD باری دیگر دست پر به میدان رقابت با پردازنده‌های کمپانی اینتل حاضر خواهد شد.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید