نمایی از شهر شانگهای را با 195 میلیارد پیکسل مشاهده کنید!

نمایی از شهر شانگهای را با 195 میلیارد پیکسل مشاهده کنید!


مشاهده تصاویر مبتنی بر تعداد چندین هزار پیکسل در سطح اینترنت و همچنین شبکه‌های اجتماعی امری کاملاً معمول به شمار می‌رود، اما این موضوع اخیراً و با پای در میدان گذاشتن کمپانی‌های بیشتری به این حوزه پیوسته در حال افزایش است. چنین تصاویری فواصل بسیار طولانی را تحت پوشش درآورده و جزئیات خارق‌العاده‌ای را بطن خود نهان ساخته‌اند که با بزرگ‌نمایی بدون کوچک‌ترین افت کیفیتی قابل مشاهده می‌باشند، بر همین اساس کمپانی چینی Jingkun Technology یا به عبارتی دیگر Bigpixel Studio در جدیدترین اقدام خود تصویری با برخورداری از تعداد 195 میلیارد پیکسل را در وب‌سایت رسمی خود قرار داده است که نمایی از شهر شانگ‌های را نشانگر می‌باشد.

پیکسل

تصویر آپلود شده از بالاترین نقطه برج شرقی شهر شانگ‌های گرفته شده و فرآیند پردازش اطلاعات و جزئیات نهایی آن جهت تشکیل پیکره اصلی عکس بیش از دو ماه زمان برده است. از آنجایی که تصویر نهایی از کنار هم قرار گرفتن تعداد هزاران هزار عکس کوچک‌تر تشکیل شده است، لذا وجود برخی از مشکلات نرم‌افزاری غیرقابل اجتناب به شمار می‌رود (نظیر مشاهده فردی یکسان در تعداد چندین تصویر مختلف و …).

همان‌طور که پیشتر اشاره شد، این تصاویر جزئیات خارق‌العاده را به نمایش در می‌آورند، به‌گونه‌ای که امکان بزرگ‌نمایی و مشاهده پلاک یک ماشین در حال عبور از خیابان از فاصله چند کیلومتری نیز کاملاً میسر می‌باشد. کمپانی Jingkun Technology اطلاعاتی را درباره دوربین و نوع لنز مورد استفاده خود منتشر نکرده است، اما استفاده از تجهیزات ویژه کاملاً قابل پیش‌بینی می‌باشد.

بدون شک تصویر کامل و نهایی از اندازه‌ای بسیار حجیم جهت آپلود و نمایش مستقیم آن در بسترهای مختلف برخوردار می‌باشد، اما کمپانی مذکور به‌منظور سهولت در مشاهده به طراحی نوعی ابزار آنلاین در وب‌سایت رسمی خود پرداخته است که امکان بزرگ‌نمایی، تغییر زاویه دید و نمایی سه بعدی از تصویر را ممکن کرده است. جهت مشاهده کافی است تا به صفحه منتسب به ابزار آنلاین کمپانی فوق مراجعه نمایید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید