نگاهی به منبع تغذیه جدید و قدرتمند ایسوس، ASUS ROG THOR 1200W

نگاهی به منبع تغذیه جدید و قدرتمند ایسوس، ASUS ROG THOR 1200W


همان طور که در خبرهای کامپیوتکس امسال خواندید، ایسوس سبد محصولات خود را گسترش داده و به تولید خنک کننده های آبی زیبا و منبع تغذیه یا پاور (Power Supply) قدرتمند روی آورده است. ASUS ROG THOR 1200W نام منبع تغذیه جدید و قدرتمند ایسوس است که ویژگی های جالبی دارد و امروز قصد داریم نگاهی به آن داشته باشیم.

 

نام THOR برگرفته از اساطیر اسکاندیناوی است که در سال های اخیر 3 قسمت از فیلم سینمایی آن نیز ساخته شده و به طور حتم آشنایی خوبی با آن دارید. سلاح ثور، یک چکش بزرگ است که قدرت بسیار بالا و مهارنشدنی دارد و دلیل انتخاب این نام توسط ایسوس، همین موضوع است.

 

این منبع تغذیه واقعا زیباست و می توان گفت، طراحی آن شبیه به هیچ کدام از پاورهای سایر برند ها نیست. ایسوس در طراحی این منبع تغذیه از سایر محصولات خود الهام گرفته که نتیجه ی نهایی واقعا رضایت بخش است.

 

ایسوس علاقه زیادی به نورپردازی AURA Sync خود دارد و این موضوع را حتی در منبع تغذیه جدید خود پیاده سازی کرده است! بدین ترتیب، Thor به همراه سایر قطعات ایسوس اعم از مادربورد و کارت گرافیک، می تواند به طور هماهنگ به ارائه نورپردازی RGB با افکت های مختلف بپردازد!

 

اما Thor 1200 دارای واتمتر داخلی است و به وسیله ی یک نمایشگر OLED کوچک، وایتج خروجی را به صورت لحظه ای نمایش می دهد! تا کنون پاورهای انگشت شماری به واتمتر داخلی مجهز شده اند اما، هیچ کدام دارای نمایشگری برای نمایش لحظه ای واتیج خروجی نیستند! محل نصب این نمایشگر به گونه ای است که با قرار دادن آن در کف کیس، به راحتی بتوانید از بیرون کیس آن را مشاهده کنید.

 

 

ایسوس برای منبع تغذیه خود از یک فن 14 سانتی متری با استاندارد IP5X استفاده کرده که در برابر گرد و غبار مقاوت است.

 

Thor 1200 همانطور که از نام آن مشخص است، می تواند 1200 وات در اختیار کاربران در کل قرار دهد و روی شاخه ی +12v حداکثر جریان 100 آمپر در دسترس است. این پاور دارای استاندارد 80 Plus Platinum است و بدین ترتیب دارای بازدهی 92 درصد با برق 115 شهری ولت زیر لود 50 درصد و بازدهی 94 درصد با برق 230 ولت شهری زیر لود 50 درصد است. همانطور که می دانید، ایسوس یکی از تولید کنندگان اصلی منبع تغذیه در دنیا به شمار نمی رود. Thor 1200w به سفارش ایسوس و توسط شرکت آمریکایی بسیار محبوب Seasonic ساخته شده است. البته این پاور دارای تفاوت هایی با نمونه اصلی Seasonic است.

 

 

Thor 1200 در حقیقت همان پاور سری Prime کمپانی Seasonic است با این تفاوت که علاوه بر تغییرات ظاهری و واتمتر داخلی، دارای هیت سینک های بسیار قدرتمند و کارامدتر برای دفع حرارت می باشد!

 

 

تصویر زیر مربوط به پلتفرم Prime سی سانیک و تصویر دوم مربوط به Thor 1200 است.

 

 

همانطور که انتظار می رود، Thor 1200 دارای خازن های کاملا ژاپنی است. برای قسمت خروجی نیز، دو خازن 820 میکروفارادی با تحمل دمایی 105 درجه ی سانتی گراد در نظر گرفته شده است.

 

 

مانند کارت های گرافیک ایسوس، این پاور نیز دارای قابلیت 0dB است و با تعبیه ی سوئیچ در پشت آن، می توانید فن پاور را خاموش کنید.

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید