هدست VR بی‌سیم و کاملا مستقل Oculus Quest بهار 2019 عرضه می‌شود

هدست VR بی‌سیم و کاملا مستقل Oculus Quest بهار 2019 عرضه می‌شود


اگر هنوز به دنیای واقعیت مجازی وارد نشده‌اید و قصد تجربه VR به صورت درست و حسابی را داشته باشید بدون شک هدست‌های HTC Vive و Oculus Rift دو مورد از بهترین گزینه‌های موجود در بازار محسوب می‌شوند. اما یکی از مشکلات یا بهتر بگوییم محدودیت‌هایی که در این هدست‌ها وجود دارد نیاز دائمی آنها به اتصال به کامپیوتر آنهم به صورت سیمی می‌باشد.

این موضوع باعث ایجاد محدودیت‌هایی در نحوه استفاده از این هدست‌ها که اساسا باید محصولات پرتابل با قابلیت حمل بسیار بالا باشند، خواهد شد. البته اگر اتاقی بسیار بزرگ و کابل‌هایی بسیار بلند در اختیارتان قرار داشته باشد خب تا حدودی می‌توان از این محدودیت‌ها چشم‌پوشی کرد.

Oculus Quest

اما به نظر می‌رسد با گذشت زمان این محدودیت‌ها به تدریج در حال برداشته شدن هستند؛ کمپانی اچ‌تی‌سی سال گذشته از هدست واقعیت مجازی کاملا مستقل خود رونمایی کرد و حالا آن دسته از کاربرانی که Oculus را ترجیح می‌دهند گزینه‌ای تحت عنوان Oculus Quest را در اختیار خواهند داشت. این هدست واقعیت مجازی به طور رسمی تایید شده و قرار است با قیمت 399 دلار در بهار سال میلادی آینده روانه بازار شود.

البته باید این نکته را هم ذکر کنیم که Oculus Quest در واقع همان هدست سانتا کروزی است که پیش‌تر شایعات مختلفی پیرامون آن منتشر شد و مدتی هست که اوکولوس در حال کار بر روی آن می‌باشد. اساسا این محصول نخستین هدست واقعیت مجازی بی‌سیم و کاملا مستقل اوکولوس محسوب می‌شود که نیازی به منبع اضافی برای راه‌اندازی نخواهد داشت.

بدین ترتیب کاربرانی که Oculus Quest را تهیه کنند دیگر نیازی به یک کامپیوتر مجزا یا سنسورهای اضافی ندارند. این محصول نخستین هدست واقعیت مجازی کاملا مستقل اوکولوس محسوب نشده و پیش‌تر نیز شاهد عرضه Oculus Go بودیم، اما محصول جدید آنها قدرتمندتر و کارآمدتر است.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید