هزینه ساخت هر دستگاه آیفون Xs Max مشخص شد

هزینه ساخت هر دستگاه آیفون Xs Max مشخص شد


بدون شک آیفون‌های جدید اپل محصولاتی بسیار گران قیمت به شمار می‌روند. در حقیقت آن دسته از افرادی که امید به کاهش قیمت محصولات دارند ممکن است با ناامیدی بزرگی رو به رو شوند، زیرا محصولات جدید با وجود کاهش قیمت باز هم بسیار گران قیمت محسوب می‌شوند. نسخه 256 گیگابایتی آیفون Xs Max و قیمت اولیه 1249 دلاری آن را در نظر بگیرید، قیمتی که می‌تواند به‌راحتی منجر به خرید یک رایانه جدید (و یا در کشور ایران، یک خودروی سواری) شود.

Xs Max

با وجود قیمت سرسام‌آور آیفون‌های جدید برای مصرف‌کنندگان، به نظر می‌رسد که طراحی و تولید نهایی آیفون Xs Max برای کمپانی اپل تنها یک سوم 1249 دلار آب می‌خورد. رسانه TechInsights در جدیدترین گزارش منتشره از سمت خود ادعا کرده است که تولید هر دستگاه آیفون Xs Max برای اپل تنها 443 دلار هزینه دارد که در مقایسه با نسخه 34 گیگابایتی آیفون X در سال 2017 اندکی بیشتر می‌باشد (هزینه ساخت هر آیفون ایکس برابر با 395.44 دلار است).

افزایش قیمت تولید هر آیفون بر طبق ادعای گزارش به استفاده از پنل‌های نمایش بزرگ‌تر OLED در طراحی آیفون‌های جدید (به غیر از آیفون XR) مربوط می‌باشد (80.5 دلار در مقایسه با پنل‌های 5.8 اینچی مورد استفاده در آیفون ایکس که 77.27 دلار قیمت داشته‌اند)، اما علت آن ممکن است با موارد دیگری نیز مرتبط باشد. بر طبق گفته AI Cowsky، ناظر تحلیل و بررسی هزینه محصولات در رسانه TechInsight، تغییر موقعیت برخی از قطعات منتسب به فناوری لمس سه‌بعدی (3D Touch) علت اصلی افزایش قیمت آیفون‌های جدید به شمار می‌رود.

در انتها باید خاطر نشان کرد که برچسب 443 دلاری اشاره شده تنها مربوط به قطعات داخلی مورد استفاده در آیفون Xs Max بوده و افزودن دیگری هزینه‌های تحقیق و توسعه، حقوق کارکنان کمپانی اپل، بازاریابی، بسته‌بندی، توسعه ویژگی‌های نرم‌افزاری و … نیز همچنان در افزایش قیمت محصول تأثیرگذار می‌باشند. کمپانی اپل تاکنون هیچ بیانیه‌ای را در این مورد از خود منتشر نکرده است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید