هشدار درهای عقب خودروی نیسان شما را وادار به بررسی صندلی‌های پشتی خواهد کرد

هشدار درهای عقب خودروی نیسان شما را وادار به بررسی صندلی‌های پشتی خواهد کرد


همه‌ی ما می‌توانیم گاهی اوقات حواس پرت شویم و این موضوع در اکثر مواقع صدق می‌کند. ممکن است شنیده باشید که بعضی از والدین فرزند نوپا و یا حیوان خانگی خود را در صندلی پشتی قرار می‌دهند، اما هنگام رسیدن به مقصد آن‌ها را فراموش می‌کنند که به بسیار خطرناک است. حال نیسان می‌خواهد تا این مشکل را برای همیشه حل کند. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

کمپانی ژاپنی نیسان در این خصوص ویژگی جدیدی را در محصولاتش تعبیه کرده و آن را هشدار درهای عقب یا به اختصار RDA نامیده است. این سیستم در هنگام خروج از خودرو پیامی را به راننده نشان می‌دهد تا پیش از ترک اتومبیل، صندلی‌های پشتی را بررسی نماید.

نیسان

شاید با خود بگویید که این سیستم چگونه عمل می‌کند؟ لازم به ذکر است که هنگام ورود به خودرو و در صورت باز نمودن در عقب و عدم باز شدن آن در زمان رسیدن به مقصد سبب می‌شود تا شما به عنوان راننده این اخطار را دریافت نمایید.

این هشدار به صورت یک اعلان در داشبورد ظاهر شده و صدای خفیفی نیز در کابین پخش می‌شود که همانند همان صدای رها کردن چراغ‌های خودرو به صورت روشن است. این سیستم که توسط دو مهندس نیسان با نام‌های Marlene Mendoza و Elsa Foley طراحی شده، ایده‌اش به زمانی که به طور تصادفی کاسه‌ای لازانیا در صندلی عقب خودرو باقی مانده بود باز می‌گردد.

مهندس این شرکت Mendoza، در این باره می‌گوید:

“ایده‌ی این طرح زمانی به ذهنم رسید که برای یک شب به طور تصادفی کاسه‌ای لازانیا را در صندلی عقب جا گذاشتم و برای مدت‌ها شاهد بوی بدی در داخل کابین خودرو بودم. این موضوع سبب شد تا از خود بپرسم: اگر چیز مهم‌تر و غیر قابل جبرانی را فراموش کرده بودم چه می‌شد؟”

با آن که احتمالا تا سال 2022 شاهد قرار گیری این هشدار در تمامی محصولات چهار در این شرکت باشیم، اما انتظار می‌رود تا در سال 2019 نیز چند خودرو از این شرکت به چنین ویژگی تجهیز شوند.

نظر شما درباره این سیستم اعلان چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید