هواوی تراشه کایرین 1020 را با دو برابر قدرت Kirin 970 به توسعه می‌رساند

هواوی تراشه کایرین 1020 را با دو برابر قدرت Kirin 970 به توسعه می‌رساند


هواوی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در دنیا، با توجه به وابسته نبودن به کمپانی‌های دیگر برای بدست آوردن تراشه اصلی، پردازنده‌های کایرین را مدت زمان بسیاری است که در دست توسعه دارد و آنها را سال به سال تقویت می‌کند. بر اساس تازه‌ترین شایعات بدست آمده، این کمپانی چینی در حال توسعه کایرین 1020 می‌باشد، تراشه‌ای که گفته می‌شود دو برابر توانایی Kirin 970  را در اختیار خواهد داشت. با سخت افزار همراه باشید.

پیش از این اطلاعات محدودی در مورد تراشه کایرین 980 منتشر شد، پردازنده‌ای که به نظر می‌رسید برای هواوی میت 20 در دست توسعه قرار دارد، اما با قوت گرفتن حضور نسل جدید این تراشه با نام Kirin 1020، به نظر می‌رسد کمپانی هواوی قصد دارد رقابت سختی را با تراشه‌های اسنپ‌دراگون آغاز کند.

کایرین 1020

از آنجایی که کایرین 970 با تمام آنکه دارای پردازنده هوش مصنوعی بوده و توانایی های لازم را در اختیار دارد. در برابر اسنپ‌دراگون 845 شانس زیادی برای پیروزی دیده نمی‌شود و با در نظر گرفتن اینکه کمپانی کوالکام در اواخر سال جاری تراشه SD855 را معرفی خواهد کرد، کمپانی هواوی می‌خواهد یک قدم جلوتر از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون قرار بگیرد. گفته می‌شود تراشه کایرین 1020 با فرایند لیتوگرافی 7 نانومتری توسعه پیدا خواهد کرد و تقریبا دوبرابر توانایی تراشه 970 را به نمایش خواهد گذاشت.

دیدگاه شما در مورد توانایی و میزان مصرف کایرین 1020 چیست؟

منبع GSMarena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید