هواوی درحال کار بر روی ویژگی درک احساسات برای دستیار شخصی است

هواوی درحال کار بر روی ویژگی درک احساسات برای دستیار شخصی است


سیری، کورتانا، الکسا، دستیار گوگل و … تماما دستیارهای شخصی هستند که براساس اطلاعات وظایف خود را به صورت روباتیک انجام می‌دهند. در این صورت احساسات به طور کامل از نوع پاسخ دستیارها خارج است که باعث می‌شود پاسخ دستیار شخصی با صرف نظر از وضعیت عاطفی فعلی کاربر داده شود. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

دستیار شخصی

سومین تولید کننده بزرگ تلفن‌های هوشمند درجهان، هواوی می‌گوید درحال کار بر روی نرم افزارهایی است تا به توسط هوش مصنوعی به دستیار شخصی برای ارتباط با کاربران با درک احساسات آن‌ها کمک کند. این شرکت در سال 2013 یک دستیار مجازی را در چین عرضه کرد که روزانه 110 میلیون کاربر از این دستیار استفاده می‌کنند و هواوی امیدوار است با استفاده از نرم افزاری جدید و هوش مصنوعی بتواند استفاده از احساسات را در آینده افزایش دهد.

براساس تحقیقات شرکت گارتنر که در ابتدای سال منتشر شد، هوش مصنوعی قادر به درک احساسات افراد است و می‌تواند پاسخ‌های شخصی تری نسبت به وضعیت عاطفی شما دهد. به گفته معاون تحقیقاتی این شرکت Annette Zimmermann “تا سال 2022 دستیارهای شخصی از وضعیت عاطفی شما بیشتر از خانوادتان مطلع خواهند شد”. با ویژگی خواندن حالات چهره، تجزیه و تحلیل صدا و رفتار کاربران دستیارهای مجازی قادر خواهند بود تا دستورات دریافتی را نسبت به وضعیتی که در آن قرار دارید درک کنند و پاسخی مناسب نسبت به وضعیت همان زمان شما دهند.

دستیار شخصی

به گفته شرکت گارتنر، دستیارهای مجازی با توانایی خواندن احساسات در امنیت رانندگی با اتومبیل و مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند مفید باشد. اتومبیل‌های هوشمند با این ویژگی قادر به تصمیم گیری در هنگام خستگی، استرس، خشمگین یا نا امید شدگی راننده هستند و کنترل ماشین را به گونه‌ای انجام می‌دهند که امنیت بیشتری برای راننده و سرنشینان وجود داشته باشد. در مراقبت‌های بهداشتی هم دستیار می‌تواند در صورت وجود مشکل در سلامتی فرد به او هشدار دهد.

Felix Zhang، معاون مهندسی نرم افزار شرکت هواوی در رابطه با این ویژگی اینگونه گفت:

ما فکر می‌کنیم در آینده تمام کاربران آرزوی برقراری ارتباط احساسی با یک سیستم را خواهند داشت و این راه را ما در طولانی مدت خواهیم دید.

دستیار شخصی

مدیر بخش هوش مصنوعی در گروه کسب و کار شرکت هواوی می‌گوید آنچه که شرکتش در ذهن دارد دستیار مجازی‌ای است که در زمان تنهایی با کاربر ارتباط برقرار کند و این ویژگی نیازمند یک دستیار با هوش بسیار بالا است. جدیدترین چیپست شرکت هواوی یعنی کایرین 970 دارای یک واحد پردازشی مجزا برای هوش مصنوعی است که در گوشی‌های سری میت 10 و پی20 این شرکت قرار دارد.

نظر شما درمورد خواندن احساسات توسط دستیار شخصی چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : CNBC

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید