هوش مصنوعی اسکایپ قادر است تا فضای پس‌زمینه شخص را تار کند!

هوش مصنوعی اسکایپ قادر است تا فضای پس‌زمینه شخص را تار کند!


آیا شما نیز هنگام برقراری تماس‌های تصویری توسط بستر اینترنتی اسکایپ از علاقه چندانی نسبت به نشان دادن پس‌زمینه و فضای اتاق یا محیطی که در آن قرار گرفته‌اید ندارید، مایکروسافت به‌تازگی قابلیت خلاقانه و منحصر به فردی را به‌صورت کاملاً اختصاصی برای شما به ارمغان آورده است. کمپانی نامبرده در تازه‌ترین اظهار نظر خود بیان داشته است که اسکایپ اکنون از قابلیت تار نمودن فضای پس‌زمینه شخص به‌طور کاملاً خودکار برخوردار گردیده و این قابلیت در بستر نرم‌افزاری فوق تعبیه شده است.

اسکایپ

قابلیت تار نمودن فضای پس‌زمینه شخص تا حدود فراوان مشابه با بستر نرم‌افزاری مایکروسافت Teams که چندین ماه پیش معرفی و در معرض نمایش عمومی قرار گرفته است کار می‌کند. کاربران و استفاده‌کنندگان از نرم‌افزار اسکایپ دیگر نگرانی از بابت به هم ریختگی فضای اتاق و یا محیط خود نداشته و با استفاده از فشردن تنها یک کلیک می‌توانند به تار نمودن فضای پس‌زمینه خود مبادرت ورزند. قابلیت جدید معرفی شده در هنگام فشردن کلیک مربوط به‌صورت بلادرنگ فعال شده و با انجام عملکرد خود، شخص را به‌عنوان تنها نقطه تمرکز موجود در تصویر شناسایی می‌نماید.

قابلیت اشاره شده توسط استفاده از هوش مصنوعی و تعلیم آن جهت تشخیص فرم و شکل و شمایل بدن انسان به ارمغان آورده شده است. هوش مصنوعی فوق قادر است تا نقطه کانونی مربوطه را در طی تماس ویدئویی بر روی شخص تنظیم کرده و با حفظ آن، به تار نمودن فضای پس‌زمینه مبادرت ورزد. تعلیم فناوری به‌گونه‌ای انجام شده است تا قابلیت تشخیص آیتم‌ها و اندام‌هایی همچون مو، دست و بازو توسط آن امکان‌پذیر باشد، بنابراین بلوغ آن هم‌اکنون در سطح قابل قبولی قرار دارد.

قابلیت معرفی شده به‌زودی در قالب نسخه‌های دسکتاپ و لپ‌تاپ اپلیکیشن اسکایپ در دسترس همگان قرار می‌گیرد. هنوز خبر قطعی از اعمال ویژگی در قالب نسخه موبایل در دسترس نیست.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید