وان‌پلاس دلایل حذف جک هدفون OnePlus 6T را توضیح می‌دهد

وان‌پلاس دلایل حذف جک هدفون OnePlus 6T را توضیح می‌دهد


اگرچه گوشی هوشمند OnePlus 6T هنوز به صورت رسمی رونمایی نشده اما بسیاری از مشخصات آن تا به این لحظه تایید شده‌اند. اما برای آن دسته از کاربرانی که اطلاعاتی در خصوص پرچمدار جدید وان‌پلاس ندارند باید بگوییم که این گوشی هوشمند اندرویدی از یک حسگر اثرانگشت زیرصفحه‌ای برخوردار بوده و براساس آخرین اخبار منتشر شده ظاهرا جک هدفون 3.5 میلی‌متری نیز در این گوشی حضور نخواهد داشت.

براساس گفته‌های وان‌پلاس، یکی از دلایلی که آنها جک هدفون استاندارد و رایج را از گوشی وان‌پلاس 6تی حذف نموده‌اند، بهره‌گیری از یک باتری بزرگتر است. براساس مصاحبه‌ای که به تازگی توسط پیت لائو، مدیرعامل وان‌پلاس با وب‌سایت CNET انجام گرفته، وی اعلام کرد که حسگر اثرانگشت درون‌صفحه‌ای نیز یکی دیگر از دلایلی بود که باعث شد طراحان به ناچار جک هدفون 3.5 میلی‌متری را کنار بگذارند.

جک هدفون

به ادعای لائو تیم طراحی وان‌پلاس مجبور شدند که حسگر تشخیص اثرانگشت را از قسمت پشت(که در مدل قبلی قرار داشت) به داخل گوشی جابجا نمایند. این کار یک سری محدودیت‌ها را ایجاد کرد که یکی از آنها حذف جک هدفون بوده است. وی همچنین افزود که این تصمیم بسیار سختی برای تیم طراحی وان‌پلاس بوده است، چرا که آنها جزو معدود کمپانی‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند اندرویدی بود که از جک هدفون 3.5 میلی‌متری بر روی محصولات خود استفاده کرد.

براساس گفته‌های لائو، یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های تولید یک گوشی هوشمند جدید این است که تصمیم بگیرید کدام یک از اجزا در محصول نهایی وجود داشته باشند و کدام یک حذف شوند.

براساس جدیدترین اطلاعات، گوشی OnePlus 6T در تاریخ 17 اکتبر رونمایی خواهد شد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید